Դիլիջանում մեկնարկել է հայ-վրացական գործարար համաժողովը. ՈՒՂԻՂ 06/28/2019   11:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ներկա են ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, Վրաստանի փոխվարչապետ Մայա Ցկիտիշվիլին, ովքեր հանդես կգան բացման խոսքով: Ելույթով հանդես կգան նաև Հայաստանի կենտրոնական բանկի փոխնախագահ Ներսես Երիցյանը, Առևտրաարդյունաբերական պալատնի փոխնախագահ Հարություն Հայրապետյանը, ինչպես նաև Վրաստանի առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Նինո Չիկովանին:
Ելույթով հանդես կգա նաև ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Ավագ Ավանեսյանը, նրա վրացի գործընկերը և այլք: Համաժողովին հունիսի 27-ին նախորդել էր Հայաստանի և Վրաստանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ նիստը, որում երկու երկրների փոխվարչապետերը մեծապես կարևորել էին գործարար համաժողովի անցկացումը:

В Дилижане стартовал армяно-грузинский бизнес-форум(Прямое включение) 06/28/2019 12:09 | Экономика
На форуме присутствуют вице-премьер Армении Тгиран Авинян, вице-премьер Грузии Майя Цкитишвили. Они выступят с приветственными словами. С речью также выступит вице-председатель Центрального банка Армении Нерсес Ерицян, вице-председатель Торгово-промышленной палаты РА Арутюн Айрапетян, а также председатель Торгово-промышленной палаты Грузии Нино Чиковани.
Ожидается также выступление заместителя министра экономики Армении Авага Аванесяна и его грузинского коллеги.
27 июня В Ереване состоялось 10-ое заседание армяно-грузинской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству, на котором вице-премьеры двух стран придали важное значение проведению бизнес-форума.