Պայմանագրեր են կնքվել հարձակվողական նոր զինատեսակներ ձեռք բերելու վերաբերյալ. Խոսնակ 06/27/2019 13:04 | Մեկնաբանություն
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել, որով տեղեկացնում է, որ պայմանագրեր են կնքվել հարձակվողական նոր զինատեսակներ, նոր սերնդի զինամթերք ձեռք բերելու վերաբերյալ:
Ինչպես հայտարարեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Армия 2019-ի շրջանակներում կնքվել են պայմանագրեր՝ հարձակողական նոր զինատեսակների, նոր սերնդի զինամթերքի ձեռքբերման, ինչպես նաև այլ միջոցների մատակարարումների վերաբերյալ»,-գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Армения заключила контракты на приобретение нового наступательного вооружения - Минобороны 06/27/2019 13:23 | Комментарий
В рамках проходимых в России мероприятий "Армия 2019" Армения заключила контракты на приобретение нового наступательного вооружения. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в Facebook.
“Как заявил министр обороны Армении Давид Тоноян, в рамках мероприятий "Армия 2019" заключены договора на приобретение новых видов наступательного вооружения, боеприпасов нового поколения, а также на поставки других средств”, - написал Ованнисян.