Եղբոր սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվել է. ՔԿ 06/26/2019 10:22 | Քրեական խրոնիկոն
Երեւան քաղաքի Հարավարեւմտյան թաղամասում երեկ տեղի ունեցած սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
Վերջինս հայտնեց, որ կասկածյալը 62-ամյա տղամարդ է, ով տուժածի եղբայրն է։ Նա նախկինում դատապարտված է եղել գողության համար եւ համաներմամբ ազատ է արձակվել պատիժը կրելուց։
Դեպքից հետո տղամարդն անձամբ է ներկայացել Ոստիկանության բաժանմունք։
Հիշեցնենք, որ երեկ Հարավարեւմտյան թաղամասի շենքերից մեկի բնակարանում հայտնաբերվել էր 65-ամյա տղամարդու դի։ Նաիրա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով, այն է՝ դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է տուժողի մահ։

В Ереване задержали мужчину, подозреваемого в убийстве брата 06/26/2019   10:35  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве, совершенном накануне в одном из спальных районов Еревана, задержан. Об этом "Фактинфо"  сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она сообщила, что в убийстве подозревается 62-летний мужчина, который является братом потерпевшего. Мужчина был ранее судим за кражу и был освобожден от отбывания наказания по амнистии.
После случившегося мужчина добровольно явился в полицейское отделение.
Напомним, накануне в одной из квартир, расположенных в столичном районе Юго-Западный массив, было обнаружено тело 65-летнего мужчины.
Как ранее сообщила "ФактИнфо" Наира Арутюнян, по факту возбуждено уголовное дело по пункту 14 части 2 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью,повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего") Уголовного кодекса РА.