Զարեհ Սինանյանն իր ռազմավարական ծրագրի առաջին քայլը նախանշել է Ռուսաստանի հայ համայնքի հետ աշխատանքը 06/25/2019 16:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն արդեն կազմել է իր ղեկավարած կառույցի ռազմավարական ծրագիրը: Հունիսի 25-ին լրագրողների հետ զրույցում Սինանյանը նշեց, որ իրենց ծրագրի առաջին քայլը լինելու է Ռուսաստանի հայ համայնքի հետ աշխատանքը:
«Այն ամենամեծն է, աշխարհագրական առումով ամենասփռվածն է: Այն հոգեբանորեն և ֆիզիկապես ամենաշատ կապն ունի Հայաստանի հետ: Ճիշտ և լավ աշխատանքի դեպքում իրենք ոչ միայն ամենամեծ պոտենցիալն են ներկայացնում ՀՀ-ի համար, այլև շատ այլ դիվիդենտներ Հայաստանը կարող է ստանալ, մենք էլ իրենց կարող ենք օգնել»,- ասաց Սինանյանը:
Անդրադառնալով ԱՄՆ-ի հայ համայնքի հետ աշխատանքներին և այնտեղ իր ունեցած կապերին, Սինանյանն ընդգծեց, որ 30 տարուց ավելի այնտեղ բնակվելով և քաղաքական պաշտոն զբաղեցնելով մեծ կապեր է ձեռք բերել, որոնք պետք է մոբիլիզացնի ի շահ Հայաստանի:

Главный комиссар по делам диаспоры Заре Синанян обозначил свои первые шаги 06/25/2019   16:59  |  Лента новостей
Главный комиссар по делам диаспоры Армении Заре Синанян уже составил стратегическую программу возглавляемой им  структуры.
Заре Синанян в беседе с журналистами заявил, что одним из первых шагов будет активная работа с армянской общиной России.
“Армянская община России – самая крупная и географически самая разбросанная. Психологически и физически она больше всех связана с Арменией. При грамотной работе с ней, Армения может получить огромные дивиденды И мы, в свою очередь, може им помочь", - сказал Заре Синанян.
Коснувшись работы с армянской общиной США, Синанян подчеркнул, что за эти 30 с лишним лет проживания там и в ходе политической деятельности наладил большие связи, которые нужно мобилизовать во благо Армении.