Ձեռքերով սեղմել է անչափահաս դստեր պարանոցին և խեղդամահ արել. Լոռիում 7-ամյա երեխայի սպանության մեջ մեղադրվում է մայրը 06/25/2019 12:54 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով կատարված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են 7 տարեկան աղջիկ երեխայի սպանության դեպքի հանգամանքները, մեղադրանք է առաջադրվել երեխայի մորը:
Լոռու մարզի Հարթագյուղ գյուղում 7-ամյա երեխային խեղդամահ անելու մասին ահազանգը ստացվել էր 2019 թվականի հունիսի 21-ին:
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործով պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով երեխայի 30-ամյա մայրն է:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 2019թ. հունիսի 21-ին՝ ժամը 16:00-ից 18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, 30-ամյա կինը Լոռու մարզի Հարթագյուղ գյուղում գտնվող իր տանը, ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ, ձեռքերով սեղմել է անչափահաս դստեր՝ 2011 թ. ծնված երեխայի պարանոցին և խեղդամահ անելով սպանել նրան:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 30-ամյա կնոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

Молодая женщина в Армении обвиняется в убийстве своей семилетней дочери 06/25/2019   13:15  |  Криминальная хроника
Следствие установило обстоятельства смерти семилетней девочки в Лорийской области Армении, обвинение предъявлено матери ребенка.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, сообщение о том, что в селе Артагюх задушили семилетнего ребенка, поступило 21 июня 2019 года.
По факту следственным управлением СК РА по Лорийской области было возбуждено уголовное дело. В ходе расследования установлены ряд обстоятельств произошедшего, личность предполагаемого преступника: ею оказалась 30-летняя мать ребенка.
По данным следствия, 21 июня с.г., в промежутке между 16:00 и 18:00, 30-летняя женщина в своем доме в селе Артагюх с целью предумышленного убийства голыми руками задушила несовершеннолетнюю дочь.
“По достаточной совокупности полученных доказательств 30-летней женщине предъявлено обвинение по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. В отношении нее избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается”, - говорится в сообщении.