Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուժաշխատողի օրվա առթիվ 06/21/2019   11:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուժաշխատողի օրվա առթիվ:
Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ բուժաշխատողներ,
Շնորհավորում եմ եւ խորին երախտագիտություն հայտնում ձեզ ձեր չափազանց կարեւոր ծառայության համար, այն ուշադրության, հոգատարության ու կարեկցանքի, որ ցուցաբերում եք մեր քաղաքացիների հանդեպ: Առողջապահությունն այն ոլորտներից է, որտեղ բարձր արհեստավարժության եւ մասնագիտական գիտելիքների հետ մեկտեղ շատ կարեւոր են նաեւ մարդկային որակներն ու արժանիքները, աշխատողների նվիրվածությունն ու հավատարմությունը տված խոստմանն ու ընտրած մասնագիտությանը:
Պետության կողմից նպատակասլաց աշխատանքներ են կատարվում բուժհիմնարկների շենքային պայմանների բարելավման, դրանք նորագույն սարքավորումներով հագեցման, բուժանձնակազմի մասնագիտական պատրաստվածության, առողջապահական ծառայությունների մատչելիության մակարդակի եւ որակի բարձրացման ուղղությամբ: Նախատեսված է նաեւ բարձրացնել բուժանձնակազմի աշխատավարձը:  Այդ բոլոր աշխատանքները կկրեն շարունակական բնույթ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ Բուժաշխատողի օրվա առթիվ եւ մաղթում բոլորիդ խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ձեր բարդ ու դժվարին առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Президент Арцаха поздравил медработников с профессиональным праздником 06/21/2019   11:17  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 июня направил поздравительное послание по случаю Дня медработника.
"Дорогие медработники!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с вашим профессиональным праздником!
Поздравляю и выражаю вам признательность за вашу крайне важную службу, за то внимание, заботу и отзывчивость, которые вы проявляете в отношении наших граждан. Здравоохранение - одна из тех сфер, где наряду с высоким профессионализмом и знаниями важны также человеческие качества и достоинства, преданность и приверженность выбранной профессии и данной клятве.
Государство проводит целенаправленную работу по улучшению условий в медицинских учреждениях, оснащению их новейшим оборудованием, повышению профессиональной подготовки медработников, уровня доступности и качества медицинских услуг. Предусматривается также повышение зарплат медработников. Все эти мероприятия будут носить последовательный характер.
Вновь поздравляю вас с Днем медработника и желаю вам мира, крепкого здоровья, больших успехов на пути выполнения вашей трудной и сложной миссии".