Քոչարյանի աջակիցները հերքում են, որ մասնակցել են դատարանի դիմաց տեղի ունեցած վեճին 06/19/2019   13:02  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Քոչարյանի աջակիցների դաշինքը հայտարարությամբ է հանդես եկել, որտեղ ասվում է, որ իրենք այսօր  Վերաքննիչ դատարանի առաջ տեղի ունեցած վիճաբանության հետ կապ չունեն:
Նշենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի մոտ այսօր կրկին լարված իրավիճակ էր եւ ըստ տեղում շրջանառվող տեղեկատվության՝ բախումը տեղի է ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների և ընդդեմ Քոչարյանի ցուցարարների միջև:
Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների դաշինքը պնդում է, որ տարածված տեղեկատվությունը իրականությանը չի համապատասխանում , և բախումը եղել է ընդդեմ Քոչարյանի ցուցարարների միջև:
Ոստիկանության ուշադրություն ենք հրավիրում սադրանքներ հրահրող և հանրությանը մոլորեցնող գործընթացների վրա, և վերհաստատում ենք մեր աջակցությունը նախագահ Քոչարյանին` օրենքով մեզ սահմանաված լիազորությունների շրջանակներում»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Сторонники Кочаряна опровергают информацию о своем участии в инциденте перед зданием Апелляционного суда 06/19/2019   13:19  |  Суд по делу второго президента РА
“Альянс сторонников второго президента Армении Роберта Кочаряна” выступил с заявлением, в котором опровергает информацию  об участии своих представителей в столкновениях у здания Апелляционного суда Армении.
Отметим, что ранее появилась информация о стычках перед зданием Апелляционного суда с участием сторонников и противников Роберта Кочаряна.
Альянс сторонников Кочаряна утверждает, что распространенные сведения не соответствуют действительности, а столкновения имели место между самими участниками акции протеста против Кочаряна.
"Обращаем внимание Полиции на провокационные процессы, вводящие общество в заблуждении, и подтверждаем свою поддержку  президенту Кочаряну в рамках установленных законом полномочий”, - говорится в заявлении.