Արցախում գնդիկաբեկորային ավիառումբի պայթյունից քաղաքացի է տուժել 06/19/2019 16:17 | Արտակարգ պատահարներ
Այսօր ժամը 12:48-ին ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն Հադրութի շրջանային ԱԻ բաժնից ահազանգ է ստացվել, որ շրջանի Տող համայնքի տարածքում, խաղողի այգում աշխատելիս, դեռևս չպարզված հանգամանքներում գնդիկաբեկորային ավիառումբի պայթյունից բեկորային վնասվածքներ է ստացել Մեծ Թաղեր համայնքի բնակիչ 1985թ. ծնված Արարատ Մարգարյանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Տուժածը տեղափոխվել է «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»: Ըստ բժիշկների՝ տուժածի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:

Авиабомба разорвалась в одном из сел Арцаха: есть пострадавший 06/19/2019 17:03 | Чрезвычайное просшествие
Мужчина пострадал в результате взрыва авиабомбы в Арцахе.
Как сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Арцаха, сигнал о происшествии поступил из гадрутского районного отделения Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР) в Центр управления в кризисных ситуациях сегодня в 12:48.
Согласно поступившему сообщению, во время работы в винограднике при пока не выясненных обстоятельствах в результате взрыва шариковой осколочной авиабомбы осколочные ранения получил житель села Мец Тахер Гадрутского района Арцаха Арарат Маргарян 1985 гора рождения.
Пострадавший госпитализирован в Республиканский медцентр. Врачи оценивают его состояние как средней степени тяжести.