Ռուս սահմանապահները կանխել են Հայաստանի տարածք թմրանյութ անցկացնելու փորձը 06/17/2019 15:44 | Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» անցակետում կանխել են Հայաստանի տարածք թմրանյութ անցկացնելու փորձը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Հայաստանում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունից, Թուրքիայից Հայաստան ուղևորվող Իրաքի քաղաքացու անձնական խուզարկության ընթացքում նրա կոստյումի ներքին գրպանում հայտնաբերվել է բյուրեղանման սպիտակ զանգված՝ ենթադրաբար «մետամֆիտամին» տեսակի թմրանյութ:
Հարցաքննության ընթացքում նա պարզաբանել է, որ հայտնաբերվածը իրեն չի պատկանում: Նրա խոսքով՝ այն իր կոստյումի գրպանն են գցել այն ընթացքում, երբ այն ճամփորդությունից առաջ տվել է քիմմաքրման:
Օրինախախտը և նրա մոտ հայտնաբերված իրերը սահմանված կարգի համաձայն փոխանցվել են Հայաստանի իրավապահ մարմիններին՝ փորձաքննության իրականացման և միջադեպի բոլոր մանրամասները պարզելու համար:

Российские пограничники пресекли попытку провоза наркотиков на территорию Армении 06/17/2019 17:21 | Криминальная хроника
Сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Армении пресекли попытку контрабанды наркотических средств через пункт пропуска "Агарак" на юге страны.
Как сообщает пресс-служба Погрануправления ФСБ РФ в Армении, в ходе личного досмотра гражданина Республики Ирак, следовавшего из Турции в Армению, пограничный наряд обнаружил во внутреннем кармане пиджака мужчины кристаллообразное вещество белого цвета, в целлофановой упаковке, предположительно “метамфетамин”.
"В ходе дальнейшего опроса задержанный пояснил, что указанное вещество ему не принадлежит. По его мнению, его могли подкинуть в химической чистке, куда он ранее сдавал пиджак перед поездкой", - говорится в сообщении.
Нарушитель и обнаруженные вещества в установленном порядке переданы компетентным органам Армении для проведения экспертизы и выяснения всех обстоятельств происшествия.