Մեկնարկեց Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով Դատախազության բողոքների քննությունը 06/14/2019 10:43 | 2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ քիչ առաջ մեկնարկեց Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատախազության բողոքների քննությունը։
Հիշեցնենք, որ Դատախազությունը բողոքարկել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի` գործը կասեցնելու և ՍԴ ուղարկելու, ինչպես նաև` Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ստորագրությամբ փոխարինելու մասին որոշումները։
Հունիսի 12-ին դատական նիստը հետաձգվել էր, քանի որ գործով մեղադրյալ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը, և Սեյրան Օհանյանի պաշտպան Կարեն Մեժլումյան միջնորդել էին, որ իրենց լիարժեք տրամադրվեն գործի նյութերն ու փաստաթղթերը։
Միջնորդություն էր ներկայացրել նաև Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը, որովհետև պարզ էր դարձել, որ գործի նյութերը 5 հատորով ավելացել են, և պաշտպանի խոսքով` իրենց ժամանակ է պետք` դրանց ծանոթանալու համար։

Апелляционный суд Армении продолжает рассмотрение жалоб Прокуратуры по делу Роберта Кочаряна 06/14/2019   10:53  |  Суд по делу второго президента РА
Апелляционный уголовный суд перед председательством судьи Армена Даниеляна продолжает рассмотрение жалоб Генеральной прокуратуры по уголовному делу в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех высокопоставленных экс-чиновников.
Суд 12 июня отложил слушания ввиду того, что адвокат Карен Межлумян, защищающий в суде интересы обвиняемых по делу Юрия Хачатурова и Сейрана Оганяна ходатайствовал о предоставлении материалов и документов по делу в полном объеме.
Ходатайство также представил адвокат второго президента Армении Айк Алумян, поскольку стало известно об увеличении объема материалов дела еще на 5 томов. По словам адвоката, им необходимо на ознакомление с ними.