Հայկ Մարությանը մեկնել է Արցախ 06/13/2019 09:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 13-ին և 14-ին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունը առաջին պաշտոնական այցով կգտնվի Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Երևանի քաղաքապետը հանդիպումներ կունենա Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ: Կքննարկվեն հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Այցի շրջանակում տեղի կունենա նաև «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» խմբի համերգը:

Мэр Еревана Айк Марутян отправился в Степанакерт 06/13/2019   09:48  |  Лента новостей
Возглавляемая мэром Еревана Айком Марутяном делегация с 13-го по 14-ое июня будет находиться с первым официальным визитом в столице Республики Арцах - Степанакерте.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, Айк Марутян проведет встречи с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, государственным министром Григорием Мартиросяном и мэром Степанакерта Суреном Григоряном.
Будут обсуждены ход реализации утвержденных программ сотрудничества между столицами двух армянских республик и предстоящие планы. В рамках визита состоится также концерт хора “Маленькие певцы Армении”.