Ալեքսանդր Սիրունյանի հաղորդումները Դատախազությունն ուղարկել է ԱԱԾ 06/13/2019   16:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանի հանցագործության մասին հաղորդումները ՀՀ դատախազությունը ուղարկել է ԱԱԾ։ «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան` այս մասին տեղեկացրեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը. «Հաղորդումներն ուղարկվել են ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ` այնտեղ քննվող քրեական գործի շրջանակում ընթացքը լուծելու համար»,-նշեց նա։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` խոսքը դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործի մասին է։
Հիշեցնենք, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդման հիման վրա հունիսի 10-ին ԱԱԾ-ում հարուցվել էր քրեական գործ գործը դատարանում քննելու հետ կապված դատավորին զրպարտելու դեպքի առթիվ։
Հիշեցնենք նաև, որ երեկ ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, որ Սիրունյանի հաղորդումները հետ են ուղարկվել Դատախազություն` պայմանավորված այն հանգամանքով, որ նմանատիպ բովանդակությամբ հաղորդումներ առկա են նաև ԱԱԾ-ում։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ մայիսի 22-ին՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդում ներկայացնելու հաջորդ օրը, հաղորդում էր ներկայացրել նաեւ փաստաբան Ալիկ Սիրունյանը՝ նշելով, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի կողմից կայացված դատական ակտն ապօրինի է և կայացվել է դատավորի կողմից իր լիազորությունների ակնհայտ խախտմամբ։
22:19 12/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեքսանդր Սիրունյանի հաղորդումները ՀՔԾ-ն ուղարկել է Դատախազություն
21:02 04/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔոչարյանի գործով դատավորի դեմ փաստաբան Սիրունյանի հաղորդման հիման վրա նյութեր են նախապատրասվում
18:03 03/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանին գաղտնալսելու վերաբերյալ ՔԿ նախագահի հանձնարարությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն
18:25 12/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեքսանդր Սիրունյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթի հարուցումը մերժվել է. ՓՊ
19:15 25/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանը պահանջում է Գրիշա Վիրաբյանի նկատմամբ կիրառված բռնությանը տալ համարժեք իրավական գնահատական
14:52 07/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպան Սիրունյանը Վճռաբեկ դատարանից պարզաբանումներ է պահանջում

Прокуратура Армении передала заявления адвоката Александра Сируняна в СНБ 06/13/2019   16:49  |  Лента новостей
Прокуратура Армении направила заявления адвоката Александра Сируняна в Службу национальной безопасности(СНБ) РА. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
“Заявления переданы в следственный департамент СНБ для определения с их дальнейшим ходом в рамках расследуемого там дела”, - сказал она.
По сведениям “Фактинфо”, речь идет об уголовном деле, возбужденном на основании заявления судьи Давида Григоряна.
Напомним, на основании заявления судьи Давида Григоряна 10 июня в СНБ было возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 344("Клевета в отношении судьи в связи с рассмотрением дела или материалов в суде") УК РА.
Накануне пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян сообщила “ФактИнфо”, что заявления Сируняна были направлены обратно в Прокуратуру ввиду наличия обращения со схожим содержанием и в Службе национальной безопасности.
Напомним, 22 мая судья суда общей юрисдикции Еревана Давид Григорян подал генпрокурору заявление с требованием возбудить уголовное дело по фактам дачи-получения взятки или ложного доноса в отношении него.  Записи в соцсети о предполагаемой взятке сделал адвокат Александр Сирунян.
На следующий день после обращения судьи Давида Григоряна заявление подал и адвокат Александр Сирунян. Согласно его заявлению, судебный акт по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников является незаконным и был вынесен с явным нарушением судьей своих полномочий.