Երբ զոքանչը նաև «ընկեր» է 06/13/2019 16:06 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության Նոր Հաճնի բաժանմունքի ծառայողները, օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս, թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով, հունիսի 12-ին, ժամը 10.00-ին, Նոր Գեղի գյուղի խաչմերուկից բաժին բերման են ենթարկել Քարաշամբ գյուղի 37-ամյա մի բնակչի, որի անձնական խուզարկությամբ տաբատի գրպանից հայտնաբերվել է թերթով փաթեթավորված դեղնականաչավուն կանեփանման չոր, մանրացված զանգված՝ մոտ 0.48 գ կշռով և առանձին թերթով փաթեթավորված շագանակագույն խեժանման զանգված՝ մոտ 1.03 գ կշռով, և կաթուցիչ: Տղամարդը հայտնել է, որ հայտնաբերվածը կանեփի բույսից պատրաստված թմրանյութ է, իր մոտ պահել է անձնական օգտագործման համար: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ոստիկանությունից։
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում նա նաև տվել է բացատրություն, որ Քարաշամբ գյուղում զոքանչի տանը կից տնամերձ հողամասում ունի ցանած և մշակած կանեփի բույսեր, որոնցից պատրաստում է իր օգտագործման համար թմրանյութ:
Նույն օրը, ժամը 15.05-ին, նշված վայրում կատարված զննությամբ հայտնաբերվել են 30-70 սմ բարձրության 29 հատ մոտ 0.6 կգ կշռով կանեփանման բույս, որոնք հողից հանվել են, փաթեթավորվել, կնիքվել և ուղարկվել են ՓՔՎ՝ դատանյութագիտական փորձաքննության:

Теща – "друг" человека: Полиция Армении обнаружила "плантацию" конопли в одном из сел 06/13/2019   17:56  |  Криминальная хроника
Сотрудники норачинского отделения Полиции Армении при отработке оперативной информации по подозрению в хранении и использованию наркотиков 12-го июня доставили в отделение 37-летнего жителя села Карашамб.
Как сообщает пресс-служба Полиции, при личном досмотре у него в кармане брюк нашли завернутую в бумагу сухую и измельченную желто-коричневую масса, похожая на коноплю, весом 0,48 грамма. Была также обнаружена завернутая в газету коричневая смолянистая масса весом 1,03 грамма и пипетка.
Мужчина сообщил, что найденное - наркотик, изготовленный из конопли, который он хранил у себя для личного употребления.
При  подготовке материалов он дал разъяснения, указав, что на участке возле дома тещи в селе Карашамб у него есть посевы конопли, из которой он изготавливает наркотик для личного употребления.
В тот же день в 15:05 при досмотре указанного места были обнаружены похожие на коноплю 29 растений высотой 30-70 метров и весом около 0,6 кг..