Ալեքսանդր Սիրունյանի հաղորդումները ՀՔԾ-ն ուղարկել է Դատախազություն 06/12/2019   22:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանի հանցագործության մասին հաղորդումները Հատուկ քննչական ծառայությունը ուղարկել է Դատախազություն։ «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան` այս մասին տեղեկացրեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը. «Հաղորդումներն ուղարկվել են Դատախազություն` հաշվի առնելով, որ ԱԱԾ-ում ևս նմանատիպ նյութեր առկա են»,-նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ Սիրունյանի հաղորդումը Դատախազությունից ՀՔԾ էր ուղարկվել հունիսի 4-ին։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ մայիսի 22-ին՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդում ներկայացնելու հաջորդ օրը, հաղորդում էր ներկայացրել նաեւ փաստաբան Ալիկ Սիրունյանը՝ նշելով, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի կողմից կայացված դատական ակտն ապօրինի է և կայացվել է դատավորի կողմից իր լիազորությունների ակնհայտ խախտմամբ։
Մարինա Օհանջանյանը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ ի լրումն ներկայացված հաղորդմանը` Ալեքսանդր Սիրունյանը ներկայացրել է նմանատիպ մի հաղորդում ևս, և դրանք միասին ուղարկվել են ՀՀ դատախազություն։
Հիշեցնենք նաև, որ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի հաղորդման հիման վրա հունիսի 10-ին ԱԱԾ-ում հարուցվել էր քրեական գործ` գործը դատարանում քննելու հետ կապված դատավորին զրպարտելու դեպքի առթիվ։
21:02 04/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔոչարյանի գործով դատավորի դեմ փաստաբան Սիրունյանի հաղորդման հիման վրա նյութեր են նախապատրասվում
18:03 03/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանին գաղտնալսելու վերաբերյալ ՔԿ նախագահի հանձնարարությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն
18:25 12/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեքսանդր Սիրունյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթի հարուցումը մերժվել է. ՓՊ
19:15 25/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՓաստաբանը պահանջում է Գրիշա Վիրաբյանի նկատմամբ կիրառված բռնությանը տալ համարժեք իրավական գնահատական
14:52 07/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՊաշտպան Սիրունյանը Վճռաբեկ դատարանից պարզաբանումներ է պահանջում

ССС направила заявление адвоката Александра Сируняна в Прокуратуру 06/13/2019   10:21  |  Лента новостей
Специальная следственная служба(ССС) Армении направила заявление адвоката Александра Сируняна о преступлении в Прокуратуру. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
“Заявление направлено в Прокуратуру с учетом наличия схожих материалов и в Службе национальной безопасности”, - пояснила она.
Напомним, заявление Сируняна направили из Прокуратуры в ССС 4 июня.
22 мая судья суда общей юрисдикции Еревана Давид Григорян подал генпрокурору заявление с требованием возбудить уголовное дело по фактам дачи-получения взятки или ложного доноса в отношении него.  Записи в соцсети о предполагаемой взятке сделал адвокат Александр Сирунян.
Как сообщила Марина Оганджанян “Фактинфо”, в дополнение к поданному заявлению Александр Сирунян представил еще одно схожее заявление. Оба были направлены в Прокуратуру РА.
Напомним, на основании заявления судьи Давида Григоряна 10 июня в СНБ было возбуждено уголовное дело. Дело заведено по части 2 статьи 344("Клевета в отношении судьи в связи с рассмотрением дела или материалов в суде") УК РА.