Մեկնարկեց Քոչարյանն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը 06/12/2019 16:44 | Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Քանաքեռի նստավայրում մեկնարկեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործով դատական նիստը։
Նշենք, որ այս գործով Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցիչն է փաստաբան Գևորգ Գյոզալյանը, Ռոբերտ Քոչարյանինը` Հայկ Ալումյանը։
Քոչարյանը վիճարկում է Նիկոլ Փաշինյանի հետևյալ արտահայտությունը. «Ասում է` անձեռնմխելի է։ Ինչ է նշանակում անձեռնմխելի։ Այսինքն` կարելի է մարդկանց սպանությունը կազմակերպել ու ասել` ես անձեռնմխելի՞ եմ։ Այդ որտե՞ղ է այդպես գրված»։

Суд в Ереване рассматривает иск Роберта Кочаряна против Никола Пашиняна 06/12/2019   17:09  |  Гражданское право
Суд общей юрисдикции Еревана в столичном округе Канакер приступил к рассмотрению иска второго президента Армении Роберта Кочаряна против премьер-министра РА Никола Пашиняна.
Отметим, что интересы Пашиняна в суде представляет адвокат Геворк Гезалян, а Роберта Кочаряна – Айк Алумян.
Напомним,  адвокат Айк Алумян, представляющий интересы Роберта Кочаряна, 17-го сентября 2018 года подал в суд против Никола Пашиняна иск о защите чести и достоинства. Истец требует от суда обязать ответчика принести публичные извинения.
Кочарян оспаривает следующее высказывание Пашиняна: "Говорят, он неприкосновенен. Что значит неприкосновенен? То есть можно организовать убийство людей и говорить "я неприкосновенен"? Где это написано?"