Առատաշեն գյուղի երեկվա սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվեց. ՔԿ 06/12/2019   10:07  |  Քրեական խրոնիկոն
Արմավիրի մարզի Առատաշեն գյուղում 61-ամյա կնոջ և վերջինիս 70-ամյա եղբոր սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվեց։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից.  «1955թ-ին ծնված տղամարդը սպանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է»,-նշեց նա։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ երեկ՝ 15։30-ի սահմաններում, սպանության դեպք էր գրանցվել Առատաշեն գյուղում։ Գյուղի բնակիչ 63-ամյա տղամարդը որսորդական հրացանով կրակոցներ էր արձակել 61-ամյա կնոջ և վերջինիս 70-ամյա եղբոր ուղղությամբ, ովքեր ստացած վնասվածքների հետևանքով մահացել էին:
Նաիրա Հարությունյանը «Փաստինֆո»-ին փոխանցեց, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի, այն է՝ երկու կամ ավելի անձանց սպանությունը, և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, այն է՝ ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք իրացնելը։
Նշենք, որ նախնական վարկածով՝ կատարվածը կենցաղային բնույթի տարաձայնությունների հետևանք է:
12:03 27/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է Լեփսիուս փողոցում տեղի ունեցած սպանության, սպանության փորձի դեպքը. կալանավորվել է մեկ անձ

Задержан подозреваемый в двойном убийстве в армянском селе Араташен - СК 06/12/2019   10:18  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве 61-летней женщины и ее 70-летнего брата в селе Араташен Армавирской области Армении задержан. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“По подозрению в совершении убийства задержан мужчина 1955 года рождения”, - сообщила она.
11 июня около 15:30 в селе Араташен было совершено убийство. 63-летний житель села из охотничьего ружья выстрелил в 61-летнюю женщину и ее 70-летнего брата, которые от полученных ранений скончались.
Наира Арутюнян также сообщила “ФактИнфо”, что по данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104 у части 1 статьи 235 УК Армении.
Отметим, по предварительной версии, произошедшее является следствием разногласий, возникших на бытовой почве.