Կյանքից հեռացել է Թուրքմենստանում ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը 06/12/2019 16:08 | ԼՐԱՀՈՍ
61 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ պետական և քաղաքական գործիչ, փորձառու դիվանագետ, Թուրքմենստանում (համատեղությամբ Աֆղանստանում և Տաջիկստանում) ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը, ով բազմամյա ակտիվ քաղաքական գործունեության և փորձի շնորհիվ իր անգնահատելի ներդրումն է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտության և արտաքին քաղաքականության կայացման գործում։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
«Խորը կսկիծով հայտնում ենք, որ 2019թ. հունիսի 12-ին, 61 տարեկանում կյանքից հեռացել է ՀՀ պետական և քաղաքական գործիչ, փորձառու դիվանագետ, Թուրքմենստանում ՀՀ դեսպան Գառնիկ Բադալյանը, ով բազմամյա ակտիվ քաղաքական գործունեության և փորձի շնորհիվ իր անգնահատելի ներդրումն է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտության և արտաքին քաղաքականության կայացման գործում։
Փորձառու դիվանագետի, գործընկերների հարգանքը և հարազատների սերը վայելող Գառնիկ Բադալյանի հիշատակը վառ կմնա մեր հիշողություններում։
Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում պարոն Բադալյանի ընտանիքին և բոլոր նրանց, ովքեր սգում են նրա կորուստը»,- ասված է գրառման մեջ։

Скончался посол Армении в Туркменистане Гарник Бадалян 06/12/2019   16:29  |  Лента новостей
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Туркменистане(Таджикистане и Афганистане по совместительству) Гарник Бадалян скоропостижно скончался в возрасте 61 года. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
"С глубокой скорбью сообщаем, что 12-го июня в возрасте 61 года ушел из жизни государственный и политический деятель Армении, опытный дипломат, посол Армении в Туркменистане Гарник Бадалян", - говорится в сообщении на странице внешнеполитического ведомства Армении в Facebook.
В МИД Армении отметили, что Гарник Бадалян благодаря своей многолетней активной политической деятельности и опыту внес неоценимый вклад в дело становления армянской дипломатии и внешней политики.