Սորոսի գրասենյակի առջև «ՎԵՏՕ» -ն կրկին ակցիա է իրականացնում 06/11/2019 16:43 | ԼՐԱՀՈՍ
«ՎԵՏՕ» նախաձեռնությունը կրկին բողոքի ակցիա է իրականցնում ‹‹Բաց հասարակության հիմադրամի›› գրասենյակի առջև։
«ՎԵՏՕ» շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ իրենք արգելափակման ակցիա են իրականացնում և թույլ չեն տալու որևէ մեկին մտնել գրասենյակ կամ դուրս գալ այնտեղից:
‹‹Կփորձենք 2 ժամով գրանտները, դոլարի դիմաց պետությունը ծախելը կանգնեցնել Հայաստանում›› ,-ասել է Ն. Մալյանը։
Լրագրողի հարցին, թե՝ մինչև ե՞րբ է ակցիան շարունակելու, Մալյանը պատասխանել է, որ իրենք մշտապես գրասենյակի առջև են լինելու։

Движение “Вето” вновь проводит акцию протеста перед офисом фонда Сороса в Ереване 06/11/2019   17:00  |  Лента новостей
Движение “Вето” вновь проводит акцию протеста  перед офисом Фонда открытого общества (фонд Сороса) в центре Еревана.
Руководитель движения “Вето” Нарек Малян в беседе с журналистами заявил, что они проводит акцию по блокированию подходов к офису и не позволят кому-либо пройти в здание или выйти оттуда.
“Попытаемся на два часа остановить в Армении продажу государства в обмен на гранты и доллары”, - сказал Н. Малян.
На вопрос одного из журналистов, как долго продлится акция, Малян отметил, что они постоянно будут находиться перед офисом.