Ռուսաստանը շարունակում է մնալ Հայաստանի գլխավոր ներդրողը. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան 06/11/2019   17:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի և Ռուսատանի միջև առևտրաշրջանառությունը նախորդ տարի աճել է 11 տոկոսով՝ կազմելով 2 մլրդ դոլար, որը ՀՀ արտաքին առևտրաշրջանառության 26 տոկոսն է։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայաստանի Հանրապետությունում Դուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
Վերջինս կարևորեց այն փաստը, որ Ռուսաստանը շարունակում է մնալ Հայաստանի գլխավոր ներդրողը.
«2018թ.-ին ՀՀ տնտեսության մեջ Ռուսաստանի Դաշնության ուղիղ ներդրումները կազմել է 125մլն դոլար», - ասաց դեսպանը, կարևորելով տարեսկզբին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Մոսկվա։ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի խոսքով՝ հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին ակնկալում են նաև ՌԴ նախագահի այցը Հայաստան։
15:13 30/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը ԵԱՏՄ-ում նախագահության ընթացքում կգործադրի բոլոր ջանքերը` ինտեգրացիայի դրական դինամիկայի ամրապնդման ուղղությամբ. Երևանում տեղի է ունեցել Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը

Россия продолжает оставаться основным инвестором в экономику Армении - посол РФ 06/11/2019   17:50  |  Лента новостей
Товарооборот между Арменией и РФ по итогам 2018 года вырос на 11 процентов, достигнув практически 2 млрд. долларов, что составляет 26 процентов всей внешней торговли Армении. Об этом заявил сегодня на пресс-конференции во вторник посол России в Армении Сергей Копыркин.
Он придал важность тому факту, что Россия остается основным инвестором в экономику Армении.
"В 2018 году объем прямых российских инвестиций в реальный сектор экономики Армении составил порядка 125 млн. долларов", - сказал посол.
Он заявил о важности визита премьер-министра Армении в Москву в начале года.
Российский посол добавил, что в октябре текущего года состоится заседание Высшего экономического совета ЕАЭС на уровне лидеров стран-членов ЕАЭС.