Մանվել Գրիգորյանի և Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց. Գրիգորյանը դարձյալ ներկա չէր 06/11/2019   12:51  |  Դատական ռեպորտաժներ
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ նստավայրում` դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ մեկնարկեց ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի և նրա կնոջ` Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստի շարունակությունը։
Նշենք, որ Մանվել Գրիգորյանը նիստին ներկա չէ առողջական վիճակի պատճառով։
Ներկա են պաշտպաններ Լևոն Բաղդասարյանը, Արսեն Մկրտչյանը, Կարեն Քամալյանը, գործով ամբաստանյալ Նազիկ Ամիրյանը, ինչպես նաև` դատախազներ Վահե Դովմազյանը, Հայկ Պետրոսյանը։
Նիստի ընթացքում պաշտպանական կողմը ներկայացրեց փաստաթուղթ` Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի վերաբերյալ` տրամադրված Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ի կողմից։

Суд в Ереване отложил слушания по делу Манвела Григоряна и его супруги 06/11/2019 13:17 | Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна отложил заседание по делу депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа”, генерала Манвела Григоряна и его супруги Назик Амирян.
Отметим, что Манвел Григорян вновь не отсутствовал на судебном заседании по состоянию здоровья.
На заседании суда присутствовали его адвокаты Левон Багдасарян, Арсен Мкртчян, Карен Камалян, подсудимая Назик Амирян, а также прокуроры Ваге Долмазян и Айк Петросян.
В ходе заседания защита представила документы о состоянии здоровья Манвела Григоряна, выданные медцентром “Святой Григорий Просветитель”.
Судья заявил, что в сложившейся ситуации слушания подлежат переносу. Следующее заседание суда назначено на 12:00 18 июня.