Հունիսի 17-ից կգործարկվեն նոր տեսանկարահանող սարքեր 06/11/2019   15:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ հաշվի առնելով ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման բնագավառի օրենսդրության պահանջների, հատկապես կանգառի և կայանման կանոնների, խախտումների մեծաքանակ լինելը, որոնք խցանումների և վթարային իրադրության առաջացման պատճառ են հանդիսանում, «Ոստիկանության մասին» օրենքի 22-րդ հոդվածի կարգով Երևան քաղաքի Վարդանանց-Տպագրիչների և Մոսկովյան-Խանջյան-Նալբանդյան փողոցների խաչմերուկներում տեղադրվել են տեսանկարահանող սարքեր:
Այս մասին  հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության և լրատվամիջոցների հետ կապերի վարչությունից,  տեսանկարահանող սարքերը գործարկվելու են 2019 թվականի հունիսի 17-ից:
15:44 06/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները ապօրինություններ են բացահայտել Սյունիքի Խնձորեսկ գյուղում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
16:44 04/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎարդան Հարությունյանի հետ կապված միջադեպի մասնակիցներից մեկը բերման է ենթարկվել ոստիկանություն
13:34 04/06/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են Չեխիայի քաղաքացու նկատմամբ կատարված ավազակությունը. կան ձերբակալվածներ
15:51 31/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում նորաբաց այգու արձանը վնասելու դիտավորություն չի եղել. ոստիկանությունը պարզաբանում է տարածել

В Ереване будут задействованы новые камеры видеофиксации ПДД 06/11/2019   17:32  |  Информационная платформа
С 17 июня в Ереване будут задействованы новые камеры видеофиксации нарушений правил дорожного движения. Об этом сообщает Дорожная полиция Армении.
“С учетом большого количества нарушений требований законодательства, регулирующего сферу безопасности дорожного движения, особенно правил остановки и стоянки, которые становятся причинами возникновения пробок и чрезвычайных ситуаций, в соответствии со статьей 22 «Закона о полиции», на перекрестках улиц Вардананц и Тпагричнери и улиц Московяна, Ханджяна и Налбандяна будут задействованы новые камеры видеонаблюдения”, - говорится в сообщении.
Видеокамеры будут задействованы с 17 июня 2019 года.
14:48 04/07/2018  |  Лента новостейВодителям в Армении простят неоплаченные штрафы за ряд нарушений ПДД: под амнистию попадут не все
15:38 21/07/2014  |  Информационная платформа Новые камеры видеофиксации нарушения ПДД заработают с 28 июля на перекрестках ряда улиц Еревана
18:18 30/05/2013  |  Лента новостейВ Ереване с 3 июня будут задействованы новые камеры наружного видеонаблюдения