Հայաստանը արտադրող երկիր դարձնելը տնտեսական հեղափոխության ամենակարեւոր սկզբունքներից է. Նիկոլ Փաշինյան 06/11/2019 17:50 | Մեկնաբանություն
Հայաստանը արտադրող երկիր դարձնելը տնտեսական հեղափոխության ամենակարեւոր սկզբունքներից է: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ՝ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հայաստանը արտադրող երկիր դարձնելը տնտեսական հեղափոխության ամենակարեւոր սկզբունքներից է:
Երկարաժամկետ իմաստով՝ չմշակված հումքի, նույնիսկ չմշակված գյուղմթերքի արտահանումը երկրից պետք է հասցնել նվազագույնի, եթե չասենք՝ պետք է բացառել, որովհետեւ սա է բարեկեցության հասնելու, աղքատությունը հաղթահարելու վստահելի ճանապարհը: Առողջություն բոլորիդ:

Пашинян заявил о необходимости свести к минимуму экспорт необработанного сырья из Армении 06/11/2019   18:07  |  Лента новостей
Превращение Армении в страну-производителя является самым главным принципом экономической революции. Об этом написал премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook, опубликовав видеоматериал, повествующий о производстве в Армении изделий медицинского назначения.
"В долгосрочной перспективе экспорт необработанного сырья и даже непереработанной сельскохозяйственной продукции из страны должен быть сведен к минимуму, если не сказать, исключен, поскольку это надежный путь к достижению благоденствия и преодолению бедности", - написал он.