Ադեկվադի ղեկավար Արթուր Դանիելյանին քիչ առաջ ձեռնաշղթաներով ոստիկանները տարան (տեսանյութ) 06/10/2019 15:01 | Քրեական խրոնիկոն
Քիչ առաջ ոստիկանները բերման ենթարկեցին «Ադեկվադ» կուսակցության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանին: Ոստիկանները նրան հենց գրասենյակից հանեցին ձեռնաշղթաներով։
Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ հասարակական կազմակերպության ֆեյսբուքյան էջից։ «Ադեկվատ»-ի անդամներից մեկն ուղիղ եթերում հայտարարեց, որ 6 ոստիկան ներս են մտել իրենց տարածք և ձեռնաշղթաներով բերման ենթարկել ՀԿ-ի ղեկավարին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծանր մարմնական վնասվածք հասցնելու սպառնալիք անելու համար։

Полицейские подвергли приводу главу партии "Адеквад” Артура Даниеляна: его вывели из офиса в наручниках 06/10/2019   15:18  |  Криминальная хроника
Полицейские немногим ранее подвергли приводу основателя партии “Адеквад” Артура Даниеляна. Полицейские вывели его из офиса партии в наручниках. Об этом “ФактИнфо” стало известно из сообщения на страницe организации в соцсети Facebook.
Один из членов "Адеквада" в прямом эфире рассказал, что в офис зашли шестеро полицейских и, надев на Даниеляна наручники, вывели его из здания.
По его словам, Даниеляна подвергли приводу за угрозы в адрес премьер-министра Армении Никола Пашиняна.