Վթար Երևան-Երասխ ճանապարհին. երեք զոհ, մեկ վիրավոր 06/10/2019 14:09 | Արտակարգ պատահարներ
Հունիսի 8-ին, ժամը 13.30-ի սահմաններում, Երևան-Երասխ ճանապարհի 13-րդ կմ-ին «Սուբարու» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է կայանված «Օպել Վեկտրա» և «ՎԱԶ-21033» մակնիշի ավտոմեքենաներին. «Սուբարու»-ի 49-ամյա վարորդ Վահան Կարապետյանը, 24-ամյա Արմեն Անդրեասյանը, 33-ամյա Արթուր Անդրեասյանը և «Օպել Վեկտրա»-ի 33-ամյա վարորդ Աշոտ Կարապետյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, որտեղ Վահան Կարապետյանը և Աշոտ Կարապետյանը մահացել են: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Հունիսի 9-ին, ժամը 12.30-ին, հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է նաև Արթուր Անդրեասյանը:

Три человека погибли и один пострадал в результате ДТП на трассе Ереван-Ерасх 06/10/2019   14:27  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло на трассе Ереван-Ерасх днем 8 июня. Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, на 13-ом километре автотрассы Ереван-Ерасх автомобиль марки "Субару" врезался в припаркованный “Опель Вектра” и “ВАЗ-21033”.
За рулем  "Субару" находился 49-летний Ваан Карапетян. Он, а также 24-летний Армен Андреасян, 33-летний Артур Андреасян, а также 33-летний водитель “Опеля” Ашот Карапетян с травмами были госпитализированы в больницу. Жизнь Ваана Карапетяна и Ашота Карапетяна спасти не удалось.