Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ղազախստանի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ 06/10/2019   14:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ղազախստանի նախագահական ընտրություններում վստահ հաղթանակի կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ Ղազախստանում տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններում վստահ հաղթանակի կապակցությամբ: Ընտրությունները ցույց տվեցին այն վստահության բարձր մակարդակը, որը Ղազախստանի բարեկամ ժողովուրդը ցուցաբերում է Ձեր և Ձեր գործունեության ծրագրի նկատմամբ:
Մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ այդ պատասխանատու պաշտոնում բոլոր նպատակների իրականացման գործում՝ հանուն խաղաղության, առաջընթացի և Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդի բարգավաճման:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և  բարելավել մեր ժողովուրդների ու երկրների հարաբերությունները: Պատրաստ եմ ներդնել անհրաժեշտ բոլոր ջանքերը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով երկխոսության հետագա զարգացման ու համագործակցության ուղղությամբ»:
12:41 08/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍա մի դար է, որտեղ տեղի է ունենալու հայ ժողովրդի փառավոր վերածնունդը. վարչապետը մասնակցել է «Մտքերի գագաթնաժողով»-ին
10:49 08/06/2019  |  ՄամուլՎարչապետի ռուսերենն ու Զախարովայի ֆեյսբուքյան գրառումը. Ինչու է Փաշինյանը համառորեն ռուսերեն խոսում. «Հրապարակ»
21:17 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպե՞ս կարող են մարդիկ օկուպացնել այն տարածքը, որտեղ իրենք դարերով ապրել են. Փաշինյանի պատասխանը՝ ադրբեջանցի լրագրողին
21:12 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՎՏԲ բանկի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ
19:07 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք մտադիր ենք Հայաստանը դարձնել դրախտ տաղանդների համար. Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի լիագումար նիստին
17:59 07/06/2019  |  ՎերլուծություններԹավշյան դառնում է կոշտուկոպիտ
17:47 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը միջազգային բիզնեսմեններին կոչ արեց ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում
17:28 07/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը վերահաստատեց կոռուպցիայից զերծ դատական համակարգի ստեղծման հրատապ լինելը

Пашинян поздравил Токаева с убедительной победой на президентских выборах в Казахстане 06/10/2019   14:40  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Касым-Жомарту Токаеву в связи с убедительной победой на президентских выборах в Казахстане. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
“Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, поздравляю Вас с убедительной победой на президентских выборах, состоявшихся вчера в Казахстане. Выборы показали ту высокую степень доверия, которую дружественный народ Казахстана проявляет к Вам и к программе Вашей деятельности”, - говорится в послании.
Пашинян пожелал Токаеву успехов и достижения всех намеченных целей на этом ответственном посту во имя мира, прогресса и процветания дружественного народа Казахстана.
“Уверен, что совместными усилиями нам удастся еще более укрепить и усовершенствовать отношения между нашими народами и странами. Готов приложить необходимые усилия для дальнейшего развития диалога и сотрудничества как в двустороннем, так и в многостороннем форматах”, - отмечается в послании.
10:46 10/06/2019  |  Международные новостиВ Казахстане огласили предварительные итоги президентских выборов
09:10 10/06/2019  |  Международные новостиВ Казахстане в день выборов президента задержали почти 500 протестующих
11:46 09/04/2019  |  Международные новостиОбъявлена дата досрочных президентских выборов в Казахстане