Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը պահանջում է նրա բուժումը շարունակել քաղաքացիական հիվանդանոցում. Մարդու իրավունքների պաշտպան 06/07/2019   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի գնահատմամբ՝ քրեակատարողական հիմնարկի պայմանները բավարար չեն Մանվել Գրիգորյանին անհրաժեշտ բժշկական հետազոտության ենթարկելու և նրան պատշաճ բուժօգնություն ցուցաբերելու համար: Այս մասին  հայտնում են ՝ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնից:
Հաշվի առնելով Մանվել Գրիգորյանի բժշկի եզրակացությունը նրա առողջական վիճակի կայուն ծանր լինելու վերաբերյալ, դրա հիման վրա Մ. Գրիգորյանի բժշկի ցուցումը, ինչպես նաև Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում նրա վերաբերյալ բժշկական փաստաթղթերի մասնագիտական ուսումնասիրությունները՝ Մանվել Գրիգորյանի հետագա բուժումը հնարավոր է շարունակել միայն քաղաքացիական բժշկական հաստատության պայմաններում:

Омбудсмен Армении: Манвелу Григоряну необходимо продолжить лечение в гражданской клинике 06/07/2019   14:13  |  Лента новостей
По оценке омбудсмена Армении Армана Татояна условий уголовно-исполнительного учреждения недостаточно для проведения медицинских обследований и оказания надлежащей медицинской помощи Манвелу Григоряну. Об этом сообщили в офисе омбудсмена Армении.
"С учетом заключения врача о стабильно тяжелом состоянии Манвела Григоряна и на основании этого рекомендации доктора, а также проведенного аппаратом омбудсмена исследования медицинской документации касательно него, проведение дальнейшего лечения Манвела Григоряна возможно только в гражданском медучреждении", - говорится в сообщении.