Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Շվեդիայի Թագավորություն 06/07/2019   16:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 10-13-ը պաշտոնական այցով կլինի Շվեդիայում: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ լրատվության եւ հանրության հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Շվեդիայի թագավոր Նորին Մեծություն Կարլ XVI Գուստավի հետ, Ռիկսդագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի, Արտաքին գործերի նախարար Մարգո Ուոլսթրոմի, Միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի, ԵՄ գործերի նախարար Հանս Դալգրենի հետ:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ուփսալայի համալսարան, կհանդիպի Ուփսալայի նահանգապետ Գորան Էնանդերի, ինչպես նաեւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը, ԱԺ պատգամավորներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոնա Ղազարյանը, Արման Աբովյանը եւ Աննա Կոստանյանը:
09:37 07/06/2019  |  ՄամուլԻնչու Արարատ Միրզոյանն ու Սասուն Միքայելյանը չեն մասնակցում «Իմ քայլի» նիստերին. «Հրապարակ»
12:00 17/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բիշքեկ
09:25 17/05/2019  |  ՄամուլԱրարատ Միրզոյանի ընկերը գլխացավանք է դարձել օրենսդիրների համար. «Հրապարակ»
16:54 15/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի եւ Արցախի ԱԺ նախագահներն ամփոփել են միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի նիստի արդյունքները
13:13 15/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպել են երկու հայկական պետությունների օրենսդիր մարմինների ղեկավարները
18:25 14/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հյուրընկալել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրենին
16:06 14/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանն ընդունել է Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավարին
10:50 14/05/2019  |  ՄամուլԻնչու են Արցախում առանձնակի ուշադրություն դրսևորել Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ. «Հրապարակ»

Делегация во главе со спикером парламента Армении отправится в Швецию 06/07/2019   16:59  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном 10-13 июня будет находиться в Швеции с официальным визитом.
Как сообщает пресс-служба правительства РА, в рамках визита намечаются встречи А.Мирзояна с королем Швеции Его Величеством Карлом XVI Густавом, спикером Риксдага Андреасом Норленом, министром иностранных дел Марго Уолстром, министром международного сотрудничества по развитию Петером Эриксоном, министром по делам ЕС Хансом Далгреном.
Делегация во главе с председателем НС посетит Уппсальский университет, встретится с губернатором Уппсалы Гораном Энандером, а также с представителями армянской общины.
В составе делегации руководитель парламентской группы дружбы Армения – Швеция Рипсиме Григорян, депутаты НС Ованнес Ованнисян, Сона Казарян, Арман Абовян, Анна Костанян.
15:26 06/06/2019  |  Лента новостейПашинян поздравил премьера Швеции с национальным праздником
13:22 06/06/2019  |  Лента новостейАрмен Саркисян: Швеция является одним из надежных и стабильных партнеров Армении
16:55 09/02/2016  |  Лента новостейМаргот Вальстрем: Армения может и впредь рассчитывать на поддержку Швеции
16:34 09/02/2016  |  Лента новостейГлавы МИД Армении и Швеции отметили важность консолидации усилий международного сообщества в борьбе с терроризмом
14:58 09/02/2016  |  Лента новостейАрмения и Швеция подписали соглашение об исключении двойного налогообложения