Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի նախագահի հետ 06/07/2019   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 7-ին հանդիպում է ունեցել Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ԿՈՆԻՖԱ) նախագահ Պեր-Անդերս Բլինդի եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ:
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախի Հանրապետությունում ֆուտբոլի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիային եւ անձամբ  Պեր-Անդերս Բլինդին  ԿՈՆԻՖԱ-ի Եվրոպայի առաջնությունն Արցախում անցկացնելու համար՝ ընգծելով, որ միջոցառումը լուրջ խթան կհանդիսանա մեր երկրում այս մարզաձեւի մասսայականացման եւ զարգացման գործում:

Бако Саакян встретился с президентом Конфедерации независимых футбольных ассоциаций 06/07/2019 13:09 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 7 июня встретился с президентом Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (КОНИФА) Пер-Андерсом Блиндом и членами возглавляемой им делегации.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития футбола в республике.
Президент Саакян выразил признательность Конфедерации независимых футбольных ассоциаций и лично Пер-Андерсу Блинду за проведение в Арцахе чемпионата Европы КОНИФА, подчеркнув, что мероприятие станет серьезным стимулом для популяризации и развития этого вида спорта в республике.