Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն 06/05/2019 13:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-7-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն: Վարչապետը կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես կգա ելույթով: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսվում են վարչապետի այլ հանդիպումներ երկրների առաջնորդների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:

Пашинян примет участие в Петербургском форуме и встретится с Путиным 06/05/2019   14:03  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян 6-7 июня с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. Премьер-министр примет участие в Петербургском международном экономическом форуме и выступит с речью. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В рамках визита премьер-министр Пашинян проведет встречу с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Запланированы также другие встречи премьер-министра с руководителями государств, представителями правительств и главами международных организаций.
Никол Пашинян проведет встречу с представителями армянской общины Санкт-Петербурга, даст пресс-конференцию.
13:05 29/05/2019  |  Лента новостейПесков: мы ждем премьер-министра Армении
16:21 17/05/2019  |  Лента новостейПашинян примет участие в международном экономическом форуме в Санкт-Петербурге