Վարչապետի նախկին մամուլի քարտուղար, պատգամավոր Եղոյանին հրելով փորձել են դուրս հրավիրել ռեստորանի տարածքից 06/03/2019 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախկին մամուլի քարտուղար Արման Եղոյանը պարզաբանում է ներկայացրել իր մասնակցությամբ վիճաբանության մասին մամուլի հրապարակումներին։
«Երեկ անհաջողություն ունեցա կիրակնօրյա հանգիստս անցկացնելու համար ընկերուհուս հետ այցելել «Աշտարակի ձոր» ռեստորանային համալիր, մի կողմ թողնելով սպասարկման և սննդի որակի մասին դատողությունները, միանգամից անդրադառնամ ռեստորանային համալիրի տնօրեն ներկայացած Ռազմիկ Աբգարյանի ագրեսիվ պահվածքը հարուցած հանգամանքների շարադրմանը:
Հաշիվը փակելուց և մանրը ստանալուց հետո նկատեցի, որ աշխատակիցը չի տրամադրել ՀԴՄ կտրոնը, պարզաբանում պահանջեցի մատուցողից, թե ինչու գումարը ստանալուց և մանրը վերադարձնելուց հետո հաճախորդին չի տրամադրվում ՀԴՄ կտրոն. վերջինս առաջարկեց այդ հարցով խոսել համալիրի տնօրենի հետ:
Մինչ համալիրի տնօրենին մոտենալը մատուցողը տպեց և ինձ տվեց ՀԴՄ կտրոնը: Տնօրենի հետ խոսելիս խնդրեցի պարզաբանել, թե ինչու հաճախորդին չեն տրամադրում ՀԴՄ կտրոն: Վերջինս ասաց, որ իրենք պարտավոր չեն կտրոնը հաճախորդին տրամադրել, իրենք տպում են կտրոնները, եթե ես բողոք ունեմ կարող եմ բողոքարկել համապատասխան մարմիններ, որոնք էլ կգան կստուգեն համակարգիչը և կտեսնեն, որ բոլոր կտրոնները տպված են: Իմ այն պարզաբանմանը, որ ինքը այնուամենայնիվ պարտավոր է գումարը ստանալուց հետո հենց հաճախորդի՛ն տրամադրել կտրոն, այլ ոչ՝ բանավոր հավաստիացնել, որ միշտ տպում են, և առաջարկել բողոքել համապատասխան մարմիններ, համալիրի տնօրեն ներկայացող Ռազմիկ Աբգարյանը սկսեց դրսևորել ակնհայտ անհարգալից ու ագրեսիվ պահվածք, իսկ երբ իմ ընկերուհին փորձեց լուսանկարահանել իր պահվածքը հենց այն նույն մատուցողը փորձեց խոչընդոտել նրան:
Իմ դիտարկմանը, որ ՀՀ օրենսդրությունը չի արգելում հասարակական վայրում նկարահանումներ իրականացնել, համալիրի տնօրենն ասեց, որ իրեն դա շատ չի հետաքրքրում ու զուգահեռ սկսեց հարցուփորձ անել, թե ով եմ ես ու ինչ եմ արել այս երկրի համար ու նման այլ հարցեր: Ես ասացի, որ սովորական ՀՀ քաղաքացի եմ և պահանջում եմ, որ ինքը բոլոր գնումների համար ստացած գումարի դիմաց ՀԴՄ կտրոնները տրամադրի քաղաքացիներին: Ինքը սկսեց ինձ հրել, դուրս հրավիրել տարածքից, հետո էլ սկսեց փնտրել ինչ-որ հեռախոսահամարներ, զանգահարել ինչ-որ տեղեր, ասեց, որ ես հիմա իմ հալը կտեսնեմ, իրեն պահում էր ագրեսիվ, օգտագործում հայհոյախառը արտահայտություններ և դրսևորում ակնհայտ խուլիգանական պահվածք: Վերջը զանգահարեց ոստիկանություն, ասեց, որ օպերատիվ խումբ գա և այլն: Խումբը եկավ, ես ներկայացրեցի իրավիճակը, ու արդեն ոստիկաններին ի պաշտոնե ներկայացա, որից հետո գնացինք ոստիկանություն և պատմեցինք այս ամենը:
Կարծում եմ, որ և՛ ոստիկանությունը, և՛ հարկային մարմինները նման քաղաքացիներով և տնտեսվարողներով շատ լրջորեն պետք է զբաղվեն: Չգիտեմ՝ ով է նրանց այսքան ինքնավստահություն ներշնչել, որ իրենք կարող են իրենց թույլ տալ քաղաքացիների հետ խոսելիս նման ամբարտավանություն դրսևորել ու այսքան կոպտորեն խախտեն հասարակական կարգը», - Facebook-յան իր էջում գրել է Արման Եղոյանը։

"Ресторанные счеты": бывший пресс-секретарь Пашиняна рассказал подробности конфликта в “Аштаракаском ущелье” 06/03/2019   13:39  |  Лента новостей
Депутат парламента Армении от правящей фракции “Мой шаг”, бывший пресс-секретарь премьер-министра Армении Арман Егоян отреагировал на публикации в СМИ об инциденте в ресторане с его участием.
По словам Егояна, он вчера имел несчастье посетить  ресторанный комплекс “Аштараки дзор”(“Аштаракаское ущелье”), чтобы провести  там свой воскресный отдых вместе с друзьями.
Арман Егоян рассказал, что после того, как они расплатились, сотрудник ресторана не выдал им контрольно-кассового чека. Тогда, по словам Егояна, он потребовал объяснений у официанта. В ответ последний предложил ему обсудить это с директором заведения.
“До прихода директора официант пробил кассовый чек. В беседе с директором я попросил пояснить причины невыдачи клиентам чека. Последний заявил, что они не обязаны выдавать его клиентам и что они их пробивают. Если же у меня возникли жалобы, то я могу пожаловаться в соответствующие органы, которые проверят  и убедятся в том, что все чеки пробиты. На мое замечание по поводу того, что он тем не менее обязан выдавать клиенту чек, после  того, как тот расплатился, а не  ограничиваться устными заверениями, представлявшийся директором комплекса Размик Абгарян повел себя откровенно агрессивно, а когда моя подруга попыталась заснять его поведение на фотокамеру, то тот самый официант попытался помешать этому”, - рассказал депутат.
Егоян также поведал, что он в ответ на его замечание, что законодательство Армении не запрещает  фотосъемку в общественных местах, директор заведения заявил, что его это мало интересует и стал допытываться, кто он и что такого сделал для этой страны и забросал его подобного рода вопросами.
“Я сказал, что я обычный гражданин Армении и требую, чтобы он за все произведенные выплаты выдавал гражданам контрольно-кассовый чек. Тогда он стал меня толкать, гнать из помещения, а затем искать номер телефона, звонить кому-то, приговаривая, что я вскоре узнаю, что со мной будет. Вел он себя явно агрессивно и по-хулигански, нецензурно выражался. В конце концов, он позвонил в Полицию и сказал, чтобы приехала оперативная группа и т.д. Группа прибыла, я описал  ситуацию и уже представился по должности, после чего поехали в отделение и рассказали о случившемся”, - описал инцидент Егоян.
По словам депутата, и полиция, и налоговые органы должны серьезно заняться подобными хозсубъектами, которые позволяют себе так разговаривать с гражданами и грубо нарушать общественный порядок.