Ծառուկյանը Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությունից հետո նիստ է հրավիրել 06/03/2019 14:35 | ԼՐԱՀՈՍ
ԲՀԿ պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանի հայտարարության համար այսօր ԲՀԿ-ն նիստ է հրավիրել: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Նիստի ժամանակ բոլորին զգուշացված է եղել, որ որեւէ մեկը անհատական կարծիք ասելու իրավունք չունի: Խմբակցություն է, որտեղ պետք է քննարկվի եւ ընդհանուր որոշումը ոնց լինի, այդպես հայտարարություն անի»,-ասաց ԲՀԿ ղեկավարը:
Նշենք, որ Վարդան Ղուկասյանը հայտարարությամբ էր հանդես եկել և պահանջել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատությունը:
Լրագրողի հարցին՝ հայտարարությունը Ղուկասյանի անձնակա՞ն որոշումն է եղել, թե՞ խմաբկցության՝ Ծառուկյանը պատասխանեց.
«Դուք իրեն հարցրեք, ինքը կպատասխանի: Կոռեկտ չի լինի, որ ես ասեմ: Եթե խմբակցության մասին լիներ, ես կհայտարարեի»:

Гагик Царукян после заявления Вардана Гукасяна о Кочаряне созвал заседание 06/03/2019   15:05  |  Лента новостей
“Процветающая Армения” после заявления депутата от ППА Вардана Гукасяна сегодня созвала заседание. Об этом сообщил глава парламентаской фракции ППа Гагик Царукян.
“Во время заседания все были предупреждены о том, что никто не имеет права выражать свое личное мнение. Это фракция, которая должна обсуждать и сообща принимать решения и делать соответствующие им заявления”, - сказал лидер ППА.
Отметим, что Вардан Гукасян выступил с заявлением, в котором потребовал освобождения второго президента Армении Роберта Кочаряна.
На вопрос журналиста о том, было ли заявление Гукасяна – результатом личного решения или фракции, Царукян отметил: “Вы его спросите, пусть он и ответит. Будет некорректно, если я скажу. Если бы речь шла о фракции, то я бы выступил с заявлением”.