ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է «Ռոսօբորոնոէքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրենին 05/29/2019 16:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ռուսաստանյան «Ռոսօբորոնոէքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը տրամադրված արտահանման վարկի, ինչպես նաև միջպետական այլ պայմանագրերով ռազմական նշանակության արտադրանքի ձեռքբերման ընթացքը:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար ձեռք բերվող սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի և ռազմատեխնիկական միջոցների մատակարարման, ՀՀ ԶՈւ սպատազինության մեջ գտնվող արտադրատեսակների արդիականացման գործընթացի շուրջ: Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ս.թ. հունիսի 3-ից 7-ը Երևանում կայանալիք հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործության 14-րդ միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգի և քննարկվելիք հարցերի շրջանակի վերաբերյալ:

Министр обороны Армении обсудил с гендиректором “Рособоронэкспорта” вопрос закупки военной продукции 05/29/2019   17:40  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян 29 мая принял делегацию во главе с генеральным директором компании “Рособоронэкспорт” Александром Михеевым.
Как сообщает  пресс-служба Министерства обороны РА, целью встречи стало обсуждение процесса приобретения продукции военного назначения за счет экспортного кредита, предоставленного правительством России кабмину Армении, и в рамках других межгосударственных договоров.
Собеседники обменялись мнениями и вокруг закупаемых для нужд ВС Армении вооружений и поставок военной техники, военно-технических средств и процесса модернизации продукции, находящейся на вооружении ВС.
Стороны также обговорили повестку 14-го заседания армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству, которое пройдет в Ереване с 3-го по 7-ое июня текущего года, и круг планируемых к обсуждению вопросов.
17:25 15/05/2019  |  Лента новостейМинистр обороны Армении обсудил с делегацией Совфеда России вопросы двустороннего сотрудничества
10:43 25/04/2019  |  Лента новостейСтали известны сроки поставок Армении первых российских истребителей Су-30СМ
18:37 24/04/2019  |  Лента новостейДавид Тоноян: Армения перевела России часть средств на оплату четырех истребителей Су-30
14:14 24/04/2019  |  Лента новостейМинистр обороны Армении и гендиректор “Рособоронэкспорта” достигли новых договоренностей
17:53 12/04/2019  |  Лента новостейБеспилотники, авиация, бронетехника: на полигоне Баграмян прошли масштабные армяно-российские учения