Արտաքին գործերի նախարարը կմասնակցի ՀԱՊԿ-ի նիստին 05/21/2019   12:04  |  Քաղաքական
Արտաքին գործերի նախարարը ժամեր անց մեկնելու է Բիշքեկ՝ մասնակցելու ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստին: Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նա հայտնեց, որ հանդիպման շրջանակներում քննարկվելու են խորհրդի օրակարգային հարցեր, որոնց թվում՝ գլխավոր քարտուղարի նշանակման և գլխավոր քարտուղարի լիազորությունների վաղաժամ դադարեցման վերաբերյալ հարցերը՝ ուղղված՝  իրավական բացի լրացմանը:
Նաղդալյանի խոսքով, մայիսի 25-ին և 26-ին տեղի է ունենալու Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Վան Ինի այցը՝ Հայաստան, որի շրջանակներում նախատեսված է երկու միջազգային պայմանագրի և մեկ միջազգային պայմանագիր չհանդիսացող փաստաթղթի ստորագրություն:
‹‹Մայիսի վերջին նաև տարածաշրջանային այց են կատարելու Մինսկի խմբի համանախագահները››,-հայտնեց ԱԳՆ խոսնակը:
Նա նշեց, որ հունիսին կայանալու է նաև Հայաստան ԵՄ գործընկերության երկրորդ նիստը:
10:46 08/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳ նախարարը ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալին ներկայացրել է ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման հարցում հայկական կողմի մոտեցումները

Глава МИД Армении обсудит в Бишкеке вопрос генсека ОДКБ 05/21/2019 12:43 | Политика
Министр иностранных дел Армении сегодня отправится в столицу Кыргызстана для участия в заседании Совета министров иностранных дел стран-членов ОДКБ. Об этом сообщила на брифинге во вторник пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян.
“Через несколько часов министр поедет в Бишкек для участия в заседании СМИД ОДКБ, где будут обсуждаться вопросы повестки дня, в том числе и вопрос восполнения правого пробела, касающийся случая досрочного прекращения полномочий генсека ОДКБ", - сказала Нагдалян.
Она также сообщила, что глава МИД Китая Ван И 25-26 мая будет находиться с визитом в Армении, в рамках которого планируется подписание двух международных договоров и одного документа, не являющегося международным договором.
Нагдалян также проинформировала, что в конце мая также намечается визит сопредседателей Минской группы в регион