Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Վաշինգտոնում 05/21/2019 10:45 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է Ամերիկայի հայկական ազգային կոմիտեի (Armenian National Committee of America) գլխամաս՝ և հանդիպել կազմակերպության ղեկավար կազմի հետ։
Հանդիպման մեկնարկին քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրել է իր աշխատանքային այցի մանրամասները, տեղի ունեցած և նախատեսվող հանդիպումները, միջոցառումները և գրանցված արդյունքները։ ԱՀԱԿ գործադիր տնօրեն Արամ Համպարյանը ներկայացրել է կոմիտեի ներկայիս աշխատանքները և նպատակները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները և հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացմանը առընջվող հարցեր։
Ավելի ուշ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է «Ամերիկայի Հայկական Համագումարի» (Armenian Assembly of Armenia) գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունիի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայ-ամերիկյան հարաբերությունների, ԱՄՆ հայկական համայնքի և սփյուռքի կառույցների հետ համագործակցության օրակարգային հարցեր։

Секретарь Совбеза Армении провел рабочие встречи в Вашингтоне 05/21/2019   11:58  |  Лента новостей
Секретарь совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в рамках рабочего визита в США посетил штаб-квартиру Армянского национального комитета Америки (Armenian National Committee of America) и встретился с руководящим составом организации.
Как сообщили в пресс-службе Совбеза, в ходе встречи Григорян представил подробности своего рабочего визита,  рассказал о состоявшихся и панируемых встречах и достигнутых результатах.
Исполнительный директор АНКА Арам Гамбарян представил нынешнюю работу и цели комитета.
В ходе встречи были обсуждены политические процессы в Армении и вопросы, касающиеся развития армяно-американских отношений.
Позже секретарь Совбеза встретился с исполнительным директором Армянской ассамблеи Америки (Armenian Assembly of Armenia) Брайаном Ардуни.
В ходе встречи стороны обсудили армяно-американские отношения, вопросы повестки сотрудничества с армянской общиной США и структурами диаспоры.