Գագիկ Հարությունյանը պաշտոնապես հրավիրված է եղել վարչապետի հետ հանդիպմանը 05/20/2019   13:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Գագիկ Հարությունյանը պաշտոնապես հրավիրված է եղել վարչապետի հետ այսօրվա հանդիպմանը, սակայն չի մասնակցել, քանի որ չի կարողացել դուրս գալ շենքից։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ԲԴԽ նախագահը եւ խորհրդի մի քանի աշխատակից վաղ առավոտյան կարողացել են մուտք գործել, սակայն նրանց տեղաշարժը սահմանափակված է։ Աշխատանքի չեն ներկայացել նաեւ դեպարտամենտի աշխատակիցները, եւ ԲԴԽ-ի գործունեությունն այսօր փաստացի պարալիզացվել է։
Ըստ էության, դատավորների ձեռնարկած քայլերի, նրանց իրավունքների խախտման կամ նրանց կողմից դիմում-բողոքների վերաբերյալ որեւէ տեղեկություն ԲԴԽ-ն չի կարող հաղորդել։
Նշենք նաեւ, որ վարչապետի հետ հանդիպմանը ներկա չէ նաեւ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը։ Նրա՝ կառավարություն չգնալու պատճառների մասին առայժմ ճշտել չհաջողվեց։
12:37 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ եւ ԲԴԽ նախագահները ներկա չեն վարչապետի հետ հանդիպմանը
12:36 20/05/2019  |  ՔաղաքականԿիրականցվի դատավորների վեթինգ. դատավորները պետք է հրաժարական տան կամ կհեռացվեն. Վարչապետի հայտարարությունը
12:16 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀենց հիմա համապատասխան դիմում եմ պատրաստում՝ Գլխավոր դատախազին ներկայացնելու համար. փաստաբան
12:07 20/05/2019  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի ուղերձը՝ դատական համակարգի վերաբերյալ
11:49 20/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանի քաղաքապետարանը ծանուցում չի ստացել հավաքների անցկացման մասին. խախտվել է օրենքը
11:36 20/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Դավիթ Բալայանի հետ կատարված միջադեպի վերաբերյալ փաստաբանը հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել

Стала известна причина отсутствия главы Высшего судебного совета Армении на встрече с Пашиняном 05/20/2019   15:05  |  Лента новостей
Председатель Высшего судебного совета Армении официально был приглашен на встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. По сведениям “ФактИнфо”, Арутюнян не смог участвовать во встрече, потому что ему не удалось выйти из здания.
Ранее агентство сообщило, что председатель ВСС и ряд сотрудников утром смогли войти в помещение, однако их передвижения ограничены.
На работу не явились сотрудники департамента. Деятельность ВСС сегодня фактически была парализована.
Напомним, что с утра были заблокированы входы в  суды, в том числе в Конституционный суд и Высший судебный совет.
Отметим, что на встрече с премьер-министром не присутствовал также председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян. Причины его отсутствия агентству уточнить пока не удалось.