Պատուհանի ճաքի պատճառը եղել է դատավորը, ով պատուհանից թռել է ներս․ ակցիայի մասնակից 05/20/2019   09:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պատուհանը չի ջարդվել, ուղղակի ներսի կողմից ճաքել է։
Այսօր «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց հավաքված քաղաքացիներից Վազգեն Մանուկյանը։
Հիշեցնենք, որ Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել, որ դատարաններից մեկում վարչապետի հորդորով հավաքված քաղաքացիները կոտրել են ապակիները և քաշքշել աշխատանքի գնացող դատավորին։
Ակցիայի մասնակցի խոսքով, առավոտյան դատավորներից մեկը եկել և ասել է, որ ներս չի մտնում, միայն ուզում է իր թղթերը պատուհանից ներս փոխանցել։
«Առավոտյան 7։30-ին դատավորն եկավ, ասաց՝ ցանկանում է նորս մտնել, թույլ չտվեցինք։ Ոչ մի վեճ, կռիվ չի եղել։ Մեր արգելելուց հետո ասաց՝ ուզում է թղթերը պատուհանից տալ, թույլ տվեցինք։ Տալու ժամանկ ինքը թռավ ներս, կողկից ինչ-որ մեկը ձեռքով խփեց, որ պատուհանը փակվի և ապակին ճաքեց»,-ասաց ակցիայի մասնակիցը։

Участник пикета у здания одного из ереванских судов рассказал подробности инцидента с разбитым стеклом 05/20/2019   10:13  |  Лента новостей
Собравшиеся у здания суда ереванских административных районов Ачапняк и Давташен заявили, что оконное стекло не разбили, а оно треснуло.  Об этом “ФактИнфо” рассказал один из граждан Вазген Манукян.
Напомним, бывший омбудсмен Арцаха Рубен Меликян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал фотографию, на котором запечатлено одно из зданий суда с разбитыми стеклами.
По словам участника акции, утром один из судей заявил, что хочет через окно передать бумаги.
“Утром в 07:30 судья пришел, заявил, что хочет войти, мы ему не позволили. Никакой перепалки не было и драки тоже. После этого он заявил, что хочет передать бумаги через окно. Мы ему разрешили. В момент передачи судья прыгнул внутрь. Кто-то сбоку ударил рукой, чтобы окно закрыть. Окно треснуло”, - рассказал участник акции.