Կստեղծվի քննիչ հանձնաժողով՝ ուսումնասիրելու ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները. վարչապետ 05/20/2019 12:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Կարծում եմ հասունացել է ժամանակը 2016թ.-ի ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու, և մեզ բոլորիս հուզող մի շարք հարցերի պատասխանները ստանալու համար։ Այսօր կառավարությունում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա կոչ արեց Արցախի ժողովրդին միանշանակ և աներկբա ոչ ասել, մերժել բոլոր այն ուժերին, ում գործունեությունն ուղղված է երկու հատվածների միջև հակասություններ սերմանելուն:
‹‹Արցախի ժողովրդին կոչ եմ անում աջակցել միայն այն ուժերին, ովքեր հանդես են գալիս Հայաստանի ժողովրդի, և նրա կառավարությանն աներկբա աջակցության դիրքերից››,-ասաց ՀՀ վարչապետը:
Փաշինյանը նշեց, որ մյուս բոլոր ուժերը միանշանակ մեկ նպատակ ունեն՝ Արցախի ժողովրդին օգտագործել իրենց նեղ խմբային շահերը սպասարկելու, նախկինում գործած հանցագործությունների համար պատասխանատվությունից խուսափելու, Հայաստանի և

Никол Пашинян: назрело время для расследования причин Апрельской войны 2016 года 05/20/2019 13:23 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе своего сегодняшнего выступления в прямом эфире заявил о том, что уже настало время для парламентского расследования причин Апрельской войны 2016 года.
"Полагаю, что назрело время для создания парламентской комиссии по расследованию обстоятельств Апрельской войны 2016 года и получения ответа на ряд волнующих всех нас вопросов", - заявил премьер Армении.
Он также призвал народ Арцаха сказать однозначное и безоговорочное "нет" всем силам, деятельность которых нацелена на то, чтобы посеять противоречия между двумя частями армянского народа.
Пашинян призвал народ Арцаха поддерживать только те силы, которые выступают с позиций несомненной поддержки армянского народа и избранного ими легитимного правительства.
"Все остальные силы однозначно имеют одну цель – использовать народ Арцаха для обслуживания своих личных групповых интересов и избежать ответственности за совершенные ранее преступления, а также для того, чтобы плести заговоры против Армении и Арцаха", - отметил Никол Пашинян.