Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ընդունեց Շվեյցարիայի Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներին 05/15/2019   09:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 14-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Շվեյցարիայի Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներին՝ ուղեկցությամբ Հայաստանում Շվեյցարական Կարմիր խաչի ներկայացուցիչ Ջինա Սարգիզովայի:
Իր գնահատանքը հայտնելով Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին աշխարհի տարբեր երկրներում մարդասիրական օրհնյալ գործունեություն ծավալելու համար` Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ողջունեց կազմակերպության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագերը և կարիքի մեջ գտնվող անձանց ցուցաբերվող աջակցությունը:
Այս առիթով Նորին Սրբությունն անդրադարձ կատարեց Մայր Աթոռի կողմից նախաձեռնված նույնաբնույթ բարեգործական և սոցիալական ծրագրերին, ինչպես նաև տարբեր միջազգային կազմակերպությունների հետ ձևավորված գործակցությանը:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Կարմիր խաչի ներկայացուցիչների ուշադրությանը հանձնեց նաև 2018 թ. ամռանը Ադրբեջանի տարածքում անհայտ պայմաններում հայտնված Հայաստանի Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ Կարեն Ղազարյանին հայրենիք վերադարձնելու խնդիրը` տեղեկացնելով նաև Մայր Աթոռի կողմից այդ ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը:
Վերջում Հայոց Հայրապետը Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներին մաղթեց արդյունավոր առաքելություն Հայաստանում:
10:24 13/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Գերմանիայի Կաթոլիկ Եկեղեցու եպիսկոպոսաց ժողովի պատվիրակությանը
09:21 06/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրապետական Սուրբ Պատարագ Կրետեի Սուրբ Հովհաննու Կարապետ 350-ամյա եկեղեցում
20:00 27/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը Կրոնների փառատոնին հանդես եկավ բանախոսությամբ
10:17 22/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳարեգին Բ-ն ցավակցել է Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ
15:35 17/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ԱՄՆ կոնգրեսականների պատվիրակությանը
15:13 17/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀԲԸՄ Բուենոս Այրեսի մասնաճյուղի տիկնանց հանձնախմբի անդամներին
10:09 15/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր նշանակում
17:31 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպանին
19:02 05/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Գերմանիայի Դաշնային սահմանադրական դատարանի նախագահին
11:38 03/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎեհափառը դիմել է Համայն Ռուսիո Կիրիլ Պատրիարքին` Ադրբեջանի հոգևոր և աշխարհիկ իշխանությանց առջև` Կարեն Ղազարյանին վերադարձնելու հարցը բարձրացնելու համար

Католикос Всех Армян привлек внимание представителей Красного Креста к вопросу возвращения Карена Казаряна на родину 05/15/2019   11:18  |  Лента новостей
Его Святейшество, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй в Первопрестольном Святом Эчмиадзине 14 мая принял представителей Швейцарского Красного Креста  в сопровождении представителя Швейцарского КК Джины Саргизовой. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина.
Католикос Всех Армян приветствовал реализуемые организацией программы в Армении и содействие, оказываемое нуждающимся.
Католикос Всех Армян привлек внимание представителей Красного Креста к вопросу возвращения на родину жителя села Бердаван Тавушской области Армении Карена Казаряна, который при неизвестных условиях летом 2018 года оказался на территории Азербайджана. Гарегин Второй также сообщил о прилагаемых Первопрестольным Эчмиадзином усилиях в этом направлении.
11:05 20/09/2018  |  Лента новостейКатоликос всех армян Гарегин II уйдет в отставку по собственной воле – газета "Жоговурд"
15:45 17/07/2018  |  Криминальная хроникаСК Армении выясняет обстоятельств инцидента с Католикосом всех армян в Гндеванке
11:52 17/07/2018  |  Криминальная хроникаСК Армении готовит материалы по факту инцидента с угрозами в адрес Католикоса в Гндеванке