Քոչարյանի կողմնակիցները որոշակի ֆինանսական աջակցություն են ստանում. Ընդդեմ Քոչարյանի ակցիայի մասնակից (տեսանյութ) 05/14/2019 11:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Մենք եկել ենք ցույց տալու, որ Ռոբերտ Քոչարյանին ծափ չտվողների քանակն ավելի մեծ է: Այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի բակում բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց ընդդեմ Ռոբերտ Քոչարյանի բողոքի ակցիայի համակարգողը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում 12:30-ին շարունակվելու է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը, այս պահին դատարանի բակում են հավաքվել ընդդեմ և հանուն Քոչարյանի պայքարողները:
‹‹Եկել ենք, որ Քոչարյանի կողմնակիցները միջազգային հանրությանը ցույց չտան, որ տեսեք Քոչարյանը մտավ դատարան բոլորս ծափ ենք տալիս: Եթե իրենք մտածում են, որ միջազգային հանրության ‹‹աչքին թոզ կփչեն››, ցույց կտան, որ Քոչարյանը քաղբանտարկյալ է, ու իրեն բանտարկել են, ամբողջ ազգը նրա կողմնակիցն է, ապա մենք եկել ենք ապացուցելու, որ Քոչարյանի կողմնակիցները մի քանի մարդիկ են, ովքեր որոշակի ֆինանսական օժանդակության դիմաց կազմակերպում են այս ամեն ինչը››,-ասաց ընդդեմ Քոչարյանի ակցիայի համակարգողը:
Ակցիայի մասնակիցները նշում են, որ հանուն Քոչարյանի թևը ուղղորդվում է, խոչնդոտում ՀՀ քաղաքացիների ազատ տեղաշարժը, դատարան մտնելու իրավունքը:
‹‹Եկել ենք իրավապահանջ քաղաքացի լինենք, տեր լինենք մեր արած հեղափոխությանը, քանի որ բոլորս էլ պարզ գիտակցում ենք՝ եթե թույլ տանք այսօր, այստեղ մարդիկ իրենց այսպես դրսևորեն, դա ինչ-որ տեղ պարտություն կլինի, քանի որ միջազգային հանրությունը կմտածի՝ Հայաստանում տեղի է ունեցել ոչ իրավաչափ հեղափոխություն››,-նշեցին ընդդեմ Քոչարյանի ակցիայի մասնակիցները:
Հիշեցնենք, որ երեկ դատարանում միջադեպ տեղի ունեցավ քաղաքացիական ակտիվիստ Վարգես Գասպարի եւ Քոչարյանի աջակիցների միջեւ. Գասպարին պարզել էր մարտի 1-ի և հոկտեմբերի 27-ի վերաբերյալ ցուցապաստառ՝ բղավելով «Ռոբիկ մարդասպան», ինչը նրա ձեռքից խլեցին Քոչարյանի կողմնակիցները։
Միջադեպի հետևանքով 5 բերման ենթարկվածներ եղան, այդ թվում նաև 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության սեփականատեր Արմեն Թավադյանը:

Участник акции протеста против Роберта Кочаряна рассказал о мотивах своих действий(Видео) 05/14/2019   12:15  |  Лента новостей
Координатор акции протеста против второго президента Армении Роберта Кочаряна заявил, что они пришли к зданию суда, чтобы показать, что их больше, чем сторонников экс-президента.
Сегодня в 12:30 суд общей юрисдикции продолжит слушания по делу о событиях 1 марта 2008 года, по которому обвиняемыми проходит Роберт Кочарян и трое бывших высокопоставленных чиновников.
“Если им кажется, что они могут “пустить пыль в глаза” международному сообществу, выставляя Кочаряна политзаключенным и пытаясь показать, что мол вся нация его поддерживает, то мы пришли доказать, что его сторонниками являются несколько человек, которые за определенную финансовое вознаграждение организует все это”, - сказал координатор акции против Кочаряна.
Участники акции отмечают, что сторонники Кочаряна препятствуют реализации права на свободное перемещение граждан Армении и мешают им пройти в здание суда.
Напомним, накануне возле суда произошел инцидент с участием гражданского активиста Вардгеса Гаспари и сторонниками Роберта Кочаряна. Гаспари держал в руках плакат, напоминающий о событиях 1 марта и 27 октября, и скандировал “Робик-убийца”.
Сторонники Кочаряна вырвали у него из рук плакат. В результате инцидента 5 человек были подвергнуты приводу, в том числе и владелец телекомпании “Пятый канал” Армен Тавадян.