Հայտնաբերվել է ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգի հեղինակը 05/14/2019   20:23  |  Քրեական խրոնիկոն
2019 թվականի մայիսի 14-ին ժամը 14:10-ին ՀՀ ոստիկանության թեժ գծին ահազանգ էր ստացվել, որ ՀՀ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ահաբեկչության մասին տրված ահազանգը կեղծ էր:  Ահազանգը կատարվել էր ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կալանքի տակ պահվող՝ ավազակության, յուրացման  և փաստաթղթերի կեղծման համար մեղադրվող անձի կողմից:  ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ աշխատակիցների հետ համատեղ կատարված չնախատեսված խուզարկության արդյունքում կալանավորի խցում հայտնաբերվել են «wi-fi»   սարք,  լիցքավորիչ և 5 բջջային հեռախոս, ինչպես նաև այն բջջային հեռախոսաքարտը, որով կատարվել է պայթուցիկի մասին կեղծ ահազանգը:
Ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդման դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում:
12:40 10/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել է ՍԱՊԾ բարձրաստիճան պաշտոնյա
19:03 07/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը բացահայտել է հօգուտ Ադրբեջանի լրտեսության դեպք

Служба нацбезопасности вычислила автора ложного звонка о бомбе в здании правительства Армении 05/15/2019   09:12  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении нашла автора ложного звонка о бомбе, заложенной в здании правительства.
14-го мая в 14:10 на "горячую линию" полиции поступили сообщения о том, что в 3-м здании правительства заложено взрывное устройство.
Как сообщает пресс-центр СНБ Армении, в результате предпринятых сотрудниками СНБ неотложных оперативно-розыскных мер было установлено, что сигнал о теракте был ложным.
"Звонок поступил от человека, содержащегося под стражей в УИУ "Нубарашен" по обвинению в разбое, присвоении и подделке документов", - гпвпрится в сообщении.
В результате незапланированного обыска, проведенного совместно с сотрудниками уголовно-исполнительной службы, в камере арестанта были обнаружены wi-fi роутер, зарядное устройство и 5 сотовых телефонов, а также SIM-карта, при помощи которой был подан сигнал о взрывном устройстве.