Կրտսեր սերժանտի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 05/14/2019   20:14  |  Քրեական խրոնիկոն
Ավտոմեքենայի հաշվարկի հրամանատար, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արարատ Սիմոնի Խեչումյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին տեղեկացրել են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
«2019 թվականի մայիսի 14-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի զորավարժության անցկացման շրջանում, ըստ նախնական տվյալների մարտական մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելու ՝ «Ուռալ-4310» ավտոմեքենայի կողաշրջվելու հետևանքով, ավտոմեքենայի հաշվարկի հրամանատար, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արարատ Սիմոնի Խեչումյանը ստացած վնասվածքներից մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
17:44 14/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը հետմահու պարգեւատրել է մահացած շարքային զինծառայող, բուժակ Հ.Ավագյանին
10:54 14/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՇարքային Կարեն Կարապետյանի սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել նույն զորամասի մեկ այլ ժամկետային զինծառայողի
10:21 13/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինծառայողը մահացել է ձորն ընկնելու հետեւանքով
09:32 13/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինվոր է մահացել
15:04 25/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊայմանագրային զինծառայող է ջրահեղձ եղել
18:46 11/02/2019  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀրազենային վիրավորումից զինծառայող է մահացել
21:33 03/09/2018  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱվտովթարի հետեւանքով Արցախի պաշտպանության բանակի զինծառայող է մահացել
22:04 28/07/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊայմանագրային զինծառայող է զոհվել
09:54 24/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննություն է տարվում զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղությամբ

СК Армении сообщил подробности гибели младшего сержанта в одной из воинских частей 05/15/2019   09:18  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил подробности гибели военнослужащего в одной из воинских частей.
“14-го мая около 16:30 в ходе проведения учений в одной из воинских частей Министерства обороны Армении, по предварительным данным, из-за нарушения правил вождения или эксплуатации боевых машин перевернулся автомобиль марки "Урал-4310". В результате происшествия командир автомобильного расчета, военнослужащий срочной службы, младший сержант Арарат Хечоян скончался от полученных травм”, - говорится в сообщении.
По данному факту шестым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК Армении возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 377 (“Нарушение правил вождения или эксплуатации машин, повлекшее по неосторожности смерть человека”) УК РА.