Վարդգես Գասպարի դատարանում է. տեղի է ունեցել բախում 05/13/2019   16:27  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
«Բոլոր տեսախցիկները ֆիքսել են, որ ինձ հարվածեցին»,-այս մասին դատարանի բակում հայտարարեց քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին:
Նրա և Քոչարյանի աջակիցների միջև բախում տեղի ունեցավ, և նրա ձեռքից հարվածելով խլեցին պաստառը` մարտի 1-ի և հոկտեմբերի 27-ի վերաբերյալ: Այդ պահին Գասպարին բղավում էր «Ռոբիկ` մարդասպան». «Իրավապահները անգործություն ցուցաբերեցին, երբ էս խուժանը ջրի շշով հարվածեց իմ պաստառին»,- «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ հայտարարեց Վարդգես Գասպարին։
Ակտիվիստի մասնակցությամբ վիճաբանությունն այս պահին դեռ շարունակվում է, բայց՝ նիստերի դահլիճից դուրս. դուռը փակվել են, որ նիստին աղմուկը չխանգարի։
15:33 13/05/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանի որդին ակնկալում է, որ կալանավորման ապօրինի որոշումը կվերացվի (տեսանյութ)

Столкновения произошли между сторонниками Роберта Кочаряна и активистом Вардгесом Гаспари 05/13/2019   16:47  |  Суд по делу второго президента РА
Активист Вардгес Гаспари обвинил сторонников второго президента Армении Роберта Кочаряна в нанесении побоев.
Все камеры зафиксировали, что меня ударили“, - сказал он во дворе суда, где сегодня начался процесс по делу о событиях 1 марта, по которому обвиняемым проходит экс-президент Армении Роберт Кочарян.
Между Вардгесом Гаспари и сторонниками Кочаряна сегодня произошли стычки. Из рук Гаспари вырвали плакаты с надписями о событиях 1 марта и 27 октября В момент инцидента Гаспари скандировал “Робик-убийца”.
“Правоохранители проявили бездействие, когда этот хулиган ударил меня бутылкой по плакату”, - сказал Гаспари, передает  корреспондент “ФактИнфо”.