Ռոբերտ Քոչարյանի որդին ակնկալում է, որ կալանավորման ապօրինի որոշումը կվերացվի (տեսանյութ) 05/13/2019   15:33  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանն ակնկալում է, որ դատարանի կվերացնի Ռոբերտ Քոչարյանին կալանավորելու դատարանի ապօրինի որոշումը, ինչն ամրագրվել էր նաեւ ՍԴ որոշմամբ։ Այս մասին նա խոսել է Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, որտեղ սկսվել է Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը։
«Ես համաձայն եմ հորս հետ, որ մեղադրանքն իր հետ կապ չունի, պնդում եմ, որ մեղադրանքը կոնկրետ անձնական վրեժխնդրություն է», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Հարցին, թե որո՞նք են այն փաստերը, որոնց հիմա վրա Քոչարյանները և փաստաբանները պնդում են, որ Ռ. Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվողն անձնական վրեժխնդրություն է, Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց.
«Ուզես-չուզես պետք է կալանքը տաս», - ասաց Լևոն Քոչարյանը՝ մեջբերելով ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի խոսքերը։

Сын Роберта Кочаряна назвал уголовное дело против своего отца "личной местью" (Видео) 05/13/2019   16:03  |  Суд по делу второго президента РА
Младший сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян – рассчитывает на отмену незаконного решения суда об аресте своего отца, что было закреплено также в постановлении КС. Об этом он заявил в суде общей юрисдикции Еревана, где сегодня начался судебный процесс по делу о событиях 1 марта, по которому обвиняемым проходит экс-президент Армении Роберт Кочарян.
“Я согласен с отцом, что выдвинутое ему обвинение не имеет к нему никакого отношения. Я настаиваю на том, что предъявленное обвинение– конкретная личная месть”, - сказал Левон Кочарян.
На вопрос о том, каковы доводы, основываясь на которых, Кочаряны и адвокаты утверждают, что осуществляемое в отношении Роберта Кочаряна – личная месть, Левон Кочарян отметил:
“Хочешь ты этого или нет, должен арестовать”, - сказал Левон Кочарян, процитировав слова начальника Специальной следственной службы Армении Сасуна Хачатряна.