Մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի այցը Լյուքսեմբուրգ 05/13/2019   10:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Նիկոլ Փաշինյանի պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը, վարչապետի օգնական Հրաչյա Թաշչյանը։
Այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավյե Բեթելի հետ: Նախ տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենի անունից ի պատիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կտրվի ճաշ, որից հետո վարչապետը հանդիպում կունենա Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի պատգամավորների հետ:
Օրվա երկրորդ կեսին վարչապետը կմեկնի Բրյուսել: Եվրոպական խորհրդի շենքում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Արևելյան գործընկերության տասնամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքին, որը կտրվի Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:
13:39 11/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքի մարզում կկառուցվի տարածաշրջանում ամենախոշոր արևային կայանը
13:27 11/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Լյուքսեմբուրգ, Բրյուսել և Պեկին
12:10 11/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍևանի ափերով շրջելիս կարելի է արձանագել, թե պատմական ինչ փուլեր է անցել մեր հանրապետությունը. վարչապետ
11:48 11/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը Գավառում մասնակցում է ներդրումային բիզնես ծրագրերի համաժողովին. ներկա է 110 գործարար
10:56 11/05/2019  |  ՄամուլԻնչո՞վ է կերակրում Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ հպարտ քաղաքացուն. փաստեր, որոնք դուրս էին մնացել թոփ 100-ից. «168 ժամ»
21:02 10/05/2019  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետը շեշտում է հեծանվորդների համար երթևեկության ավելի լավ պայմաններ ստեղծելու անհրաժեշտությունը
15:19 10/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք պետք է առավել արդյունավետ դարձնենք մեր գործունեությունը. Փաշինյան
13:11 10/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏարեվերջին պետք է կրկին 100 փաստ հրապարակենք մեր գործունեության մասին. վարչապետ

Стартовал визит Никола Пашиняна в Люксембург 05/13/2019   10:20  |  Лента новостей
Как передает корреспондент "Арменпресс", в составе делегации - министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян, главный советник премьер-министра Арсен Гаспарян, помощник премьер-министра Грачья Ташчян.
В рамках визита премьер-министр встретится с главой правительства Люксембурга Ксавье Бетелем. Сначала состоится личная беседа премьер-министров обеих стран, затем встреча продолжится в расширенном составе.
От имени председателя Палаты Депутатов Люксембурга Фернанда Этгена в честь премьер-министра Никола Пашиняна будет дан обед, после чего премьер-министр встретится с депутатами Палаты Депутатов Люксембурга.
Во второй половине дня премьер-министр отправится в Брюссель. В здании Европейского совета Никол Пашинян примет участие в официальном ужине, посвященном десятилетию Восточного партнерства, который будет дан от имени председателя Европейского совета Дональда Туска.
18:01 07/03/2019  |  Лента новостейНикол Пашинян рассказал об итогах визита в Брюссель
09:58 07/03/2019  |  ИнтервьюПашинян: Армения авторитарной не будет
00:33 06/03/2019  |  Лента новостейМогерини – Пашиняну: ЕС готов продолжать содействие проводимым в Армении демократическим реформам
18:02 05/03/2019  |  Лента новостейПашинян в Европарламенте ответил на вопросы о реформе судебной системы, борьбе с коррупцией, карабахском конфликте и сотрудничестве с ЕС
16:08 05/03/2019  |  Лента новостейПашинян обсудил с армянскими предпринимателями Бельгии вопросы развития экономических связей