«Իրավաբան» ՍՊԸ-ի հիմնադիր-տնօրեն Ներսես Խաչատրյանը ժամանակավորապես դադարեցրել է հացադուլը 05/13/2019 12:29 | Քրեական խրոնիկոն
«Իրավաբան» ՍՊԸ-ի հիմնադիր-տնօրեն Ներսես Խաչատրյանը, ով գտնվում է Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկում, ժամանակավորապես դադարեցրել է հացադուլը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ներսես Խաչատրյանի կնոջից՝ Գայանե Դավթյանից. «Այս պահին փաստաբանների եւ մեր հորդորներով հացադուլը ժամանակավորապես դադարեցրել է»։
Տիկին Դավթյանը նշեց նաեւ, որ մայիսի 16-ին պատգամավորների անձնական երաշխավորության հետ կապված նիստ է լինելու։ Այլ մանրամասներ այս պահին նրան հայտնի չեն։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 6-ին «Իրավաբան» ՍՊԸ-ի հիմնադիր-տնօրեն Ներսես Խաչատրյանը պաշտոնապես հացադուլ էր հայտարարել, իսկ մայիսի 10-ից պատրաստվում էր նաև ջրադուլ անել։ «Փաստինֆո»-ն այդ մասին նամակ էր ստացել, ըստ որի՝ կալանավորված իրավաբանն այդպիսով իր բողոքի ձայնն է բարձրացնում դեպի պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաները, մասնավորապես՝ պահանջում է հանդիպում ՀՀ կառավարության վարչապետի և ՀՀ Գլխավոր դատախազի հետ:
Քրեակատարողական ծառայությա հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանն էլ «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ Ներսես Խաչատրյանը հացադուլը դադարեցրել է մայիսի 7-ին. «Ներսես Խաչատրյանին այցելել են իր փաստաբանները եւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից»,- փոխանցեց նա։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Ներսես Խաչատրյանը նախնական կալանքի տակ է գտնվում 2019 թվականի մարտի 12-ից։ Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության համար։
- 11/05/2024 13:42 Կանխվել է քաղաքացու ինքնասպանության փորձը
- 11/05/2024 12:29 Արմավիրի մարզում․ փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին նախ վրաերթի է ենթարկել «BMW»-ն, ապա՝ «Opel»-ը
- 11/05/2024 10:49 Ողբերգական վթարից ժամեր անց հիվանդանոցում մահացել է նաև երկրորդ ուղևորը
- 11/05/2024 10:14 Ապարանի հուշարձանի մոտ անհետացած 31-ամյա քաղաքացու դին են գտել՝ ծառից կախված վիճակում

Директор ООО “Юрист” Нерсес Хачатрян временно прекратил голодовку 05/13/2019   13:11  |  Криминальная хроника
Директор-основатель ООО “Юрист” Нерсес Хачатрян, который находится в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, временно прекратил голодовку. Об этом “ФактИнфо” сообщила жена Нерсеса Хачатряна - Гаяне Давтян.
“В данный момент он, вняв нашим призывам и призывам адвокатов, прекратил голодовку”, - сказала она.Давтян также отметила, что 16 мая пройдет заседание касательно поручительства депутатов. Иные подробности к этому моменту ей неизвестны.
Напомним, 6 мая директор-основатель ООО “Юрист” Нерсес Хачатрян объявил голодовку, а с 10-го мая собирался отказаться и от воды.  В редакцию “ФактИнфо” поступило письмо, согласно которому арестованный юрист тем самым выражает свой протест, привлекая внимание к проблеме официальных лиц и, в частности, требует встречи с премьер-министром Армении и генеральным прокурором.
Начальник отдела по связям с общественностью уголовно-исполнительного управления Нона Навикян сообщила “ФактИнфо”, что Нерсес Хачатрян прекратил голодовку 7 мая.
“Нерсеса Хачатряна навестили адвокаты и представители омбудсмена Армении”, - сообщила она.
Ранее агентство сообщило, что Нерсес Хачатрян находится под предварительным заключением с 12-го марта 2019 года. Он обвиняется по статье 178(“Мошенничество в особо крупном размере”) УК Армении.