Դանակահարություն Վեդիում 05/10/2019   15:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Մայիսի 9-ին, ժամը 02.25-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Արարատի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի աջ կեսի առաջային պատի ծակած -կտրած, արյունահոսող վերք, թափանցող» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել Վեդի քաղաքի 47-ամյա մի բնակիչ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 00.30-ի սահմաններում, հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդու տանը, ալկոհոլի ազդեցության տակ, վիճաբանության ժամանակ, 1969 թ. ծնված Սուրեն Մ.-ն խոհանոցային դանակով հարվածել է նրան՝ պատճառելով վնասվածքներ:
Սուրեն Մ.-ն բերման է ենթարկվել ոստիկանության Արարատի բաժին:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
15:43 08/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղադրանք է առաջադրվել՝ ընկերոջը դանակահարելու համար
13:58 04/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտաշատի ոստիկանները բացահայտել են գիշերային ակումբի մոտ տեղի ունեցած դանակահարության դեպքը
18:17 02/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է Արմավիրի մարզում տեղի ունեցած դանակահարության դեպքը. մեկ անձ ձերբակալվել է
15:11 02/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարություն Նորավանում. կա ձերբակալված անձ
17:04 19/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոն28-ամյա վարորդը վիճել է անչափահասների հետ ու դանակահարել
09:56 19/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում 56-ամյա տղամարդը դանակահարվել է ընկերոջ տանը հյուրընկալվելիս
16:49 14/04/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԵրեւանի 21-ամյա բնակչուհին Մասիսում դանակահարել է հասակակից աղջկան
17:30 10/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Սամո» գիշերային ակումբում ծանոթ աղջկան հանդիմանել է «նոր սիրեկան» ունենալու համար ու դանակահարել երկու հոգու
19:04 02/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր Նորքի ոստիկանները կարճ ժամանակում հայտնաբերել են մորը սպանելու մեջ կասկածվող երիտասարդին /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
15:09 30/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտել են Արաբկիր վարչական շրջանում կատարված դանակահարությունը

Пьяная ссора закончилась поножовщиной в городе Веди 05/10/2019   16:04  |  Криминальная хроника
Инцидент с поножовщиной произошел в ночь на 9-ое мая в Араратской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
9 мая в 02:25  в араратский отдел Полиции из больницы поступило сообщение   о том, что к ним с диагнозом “кровоточащая колото-резаная проникающая рана  правой половины грудной клетки” был доставлен 47-летний житель города Веди.
Прибывшая оперативная группа выяснила, что в тот же день, около 00:30, во время ссоры, произошедшей в доме у госпитализированного мужчины под воздействием алкоголя, Сурен М. 1969 года рождения ранил его, ударив кухонным ножом.
Сурен М. доставлен в араратский отдел Полиции. Предпринимаются меры, направленные на обнаружение орудия преступления. Ведется следствие.