Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց մի շարք օրինագծեր 05/10/2019   11:14
Կառավարության կողմից ներկայացված «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց 92 կողմ ձայներով։
Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն ընդունվեց 101 կողմ, և 1 ձեռնպահ ձայներով, «Հայաստանի Հանրապետության ջրային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ 105 կողմ ձայներով:
ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց նաև «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացում և փոփոխություն կատարելու մասին»  օրենքի նախագիծը 102 կողմ ձայներով:
«Վարչական իրավախախտումների և պետական տուրքի համար կիրառված տույժերի համաներման մասին» և «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» նախագծերն ընդունվեցին  միաձայն 106 կողմ ձայներով:

Парламент Армении принял ряд законопроектов 05/10/2019   11:37  |  Лента новостей
Представленный правительством проект закона о внесении изменения в Налоговый кодекс Армении поддержали в первом чтении 92 депутатов.
За внесение изменений в Уголовный кодекс Армении проголосовал 101 парламентарий и при одном воздержавшемся.
Парламент 105 голосами “за” принял также поправки в Водный кодекс РА.
Первое чтение прошел законопроект о внесении дополнения и изменения  в Налоговый кодекс. Документ поддержали 102 депутата.
Законопроекты об изменениях в  законы РА “ Об амнистии взысканий за примененные  административные правонарушения и государственные пошлины” и “О программе приватизации государственного имущества на 2017-2020гг.” были приняты единогласно 106 голосами “за”.