Խոր վիրապում Գերմանիայի քաղաքացու հանկարծամահ լինելու դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում 05/08/2019 10:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Խոր վիրապի վանական համալիրում գերմանացի զբոսաշրջիկի օրերս հանկարծամահ լինելու դեպքի առթիվ Ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվական բաժնից. «Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն»,-փոխանցեցին Ոստիկանությունից։
Նշենք, որ դեպքի մասին տեղեկությունը ոստիկանությունը փոխանցել է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատուն:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 4-ին Վեդու բժշկական կենտրոնից ահազանգ էր ստացվել այն մասին, որ իրենց մոտ է տեղափոխվել Գերմանիայի քաղաքացու դիակ։ Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության Արարատի բաժնի ծառայողները պարզել էին, որ մահացածը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության քաղաքացի, 70-ամյա Գյունտեր Կառլ-Հայնց Շմիդտն էր:

Полиция Армении готовит материалы по факту смерти немецкого туриста в Хор Вирапе 05/08/2019   10:25  |  Лента новостей
Полиция Армении готовит материалы по факту скоропостижной смерти немецкого туриста в монастырском комплексе Хор Вирап. Об этом “ФактИнфо" сообщили в пресс-службе Полиции.
“Назначена судебно-медицинская экспертиза”, - проинф0омрировали в Полиции.
Отметим, что о случившемся в Полицию Армении сообщило посольство Германии в РА.
4 мая из медцентра Веди поступила информация о том, что к ним доставлено тело гражданина Германии. Прибывшие в больницу сотрудники араратского отдела Полиции установили личность скончавшегося: им оказался 70-летний гражданин ФРГ Гюнтер Карл-Хайнц Шмидт.