Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Արցախյան ազատամարտում զոհված օդաչուների ընտանիքների անդամներին 05/07/2019   15:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արցախյան ազատամարտի ժամանակ զոհված օդաչուների ընտանիքների անդամներին:  Այս մասին հայտնեցին  ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Բարձր գնահատելով հայրենիքի համար իրենց կյանքը նվիրաբերած օդաչուների սխրանքը՝ նախագահն իր հարգանքի և երախտիքի խոսքն է ուղղել զոհված օդաչուների ընտանիքներին: «Հայրենիքին ծառայելն ու հայրենիքի համար զոհվելը մարդկային բարձր արժանիք է, բայց հերոսի այրի լինելն ու դրանից հետո շարունակել արժանապատիվ ապրելը մեկ այլ հերոսություն է»,- նշել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Հանդիպման մասնակիցները Հանրապետության նախագահին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերն ու խնդիրները:
Նախագահ Սարգսյանը կարևոր ու անհրաժեշտ է համարել զոհված օդաչուների և ընդհանրապես, Արցախյան պատերազմում զոհվածների ընտանիքների խնդիրների լուծումն ու հետևողական վերաբերմունքն այդ հարցում:

Президент Армении принял членов семей погибших в Арцахской войне летчиков 05/07/2019 17:45 | Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял членов семей летчиков, погибших во время Арцахской войны. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Высоко оценив подвиг летчиков, отдавших свою жизнь за Родину, президент выразил благодарность семьям погибших пилотов.
"Служить Родине и погибать за Родину – великое человеческое достоинство, а быть вдовой героя и продолжать достойно жить – другое геройство", – подчеркнул президент Армении.
Участники встречи представили президенту волнующие их вопросы и проблемы.
Президент Армен Саркисян счел важным и необходимым решение проблем семей погибших в Арцахской войне летчиков и всех погибших во время Арцахской войны и последовательное отношение к этому вопросу.