ՃՈ պետը խոստացավ առավոտյան տեղադրել տաքսու նշանները. Վարորդները բացեցին ճանապարհը 05/03/2019 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Տաքսու վարորդները բացեցին Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկը: Նրանք ընդհանուր համաձայնության եկան Ճանապարհային ոստիկանության պետ Եգոր Կարապետյանի հետ:
Կարապետյանը խոստացավ, որ վաղն առավոտյան համապատասխան վայրերում կդրվեն տաքսու նշանները, վարորդները դիմումներ կգրեն, որից հետո կբեկանվեն ակտերն ու կանցնեն իրենց բնականոն աշխատանքին:
Տաքսու վարորդի այն ճշտմանը, թե որդյոք ճանապարհը փակելու համար տեսախցիկը իրենց նկարել է, Կարապետյանն ասաց. «Չեմ կարծում, բայց եթե նկարված լինի՝ կբեկանենք»:
Հիշեցնենք, որ այսօր տաքսու վարորդները փակել էին Աբովյան-Կորյուն խաչմերուկն ու պահանջում էին, որպեսզի իրենց տարածք տրամադրվի մեքենաները օրինական կայանելու համար, քանի որ կայանման խնդրի պատճառով շարունակ տուգանվում են:
Վարորդներից մեկի խոսքով, ՃՈ-ի աշխատակաիցը իրենց ասել է՝ «դուխով» կանգնեն, տեսախցիկները չեն նկարի իրենց, մինչև տաքսու նշանի հարցը չլուծվի, սակայն շարունակ տուգանքի ակտեր են եկել:

Глава Дорожной Полиции Армении обещал протестующим таксистам“разрулить” ситуацию 05/03/2019   14:47  |  Лента новостей
Таксисты разблокировали движение на перекрестке улиц Абовяна и Корюна. Им удалось прийти к согласию с начальником Дорожной полиции Армении Егором Карапетяном.
Карапетян пообещал протестующим, что завтра утром в соответствующих местах появятся знаки для стоянки такси. Он также заявил, что водители напишут заявление, после чего будут аннулированы акты о нарушении ПДД.
Напомним, сегодня таксисты перекрыли перекресток улиц Абовяна и Корюна в Ереване, требуя решить вопрос с законной парковкой в центре.
Таксисты жалуются на то, что из-за отсутствия стоянок им постоянно выписывают штрафы.
По словам одного из них, им ранее позволили “смело” парковаться, пока не решится вопрос со знаками, разрешающими стоянку такси. А тем временем им приходят все новые штрафы.